logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

انتشار جزییات طرح عرضه ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی ایران

انتشار جزییات طرح عرضه ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی ایران
انتشار جزییات طرح عرضه ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی ایران

نیما امیر شکاری ( رئیس مجموعه بانکداری الکترونیک پژوهشکده مبلغی و بانکی ) در گفتگویی با خبرگزاری به ابلاغ جزئییات ترقی گونه آزمایشگاهی ارز دیجیتال ملی و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با بقیه ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز نظیر بیت کوین پرداخت . نیما امیر شکاری اظهار‌کرد : «به‌طورقطع فعالان حوزه ارزهای راز اساس با گونه های […]

نیما امیر شکاری ( رئیس مجموعه بانکداری الکترونیک پژوهشکده مبلغی و بانکی ) در گفتگویی با خبرگزاری به ابلاغ جزئییات ترقی گونه آزمایشگاهی ارز دیجیتال ملی و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با بقیه ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز نظیر بیت کوین پرداخت .

نیما امیر شکاری اظهار‌کرد : «به‌طورقطع فعالان حوزه ارزهای راز اساس با گونه های بسته‌های متن‌ باز تولید ارزها در ۱۵ دقیقه و همینطور ساخت توکن های اتریوم در ۲۰ دقیقه شناخت دارا هستند و بدور از ذهن است که با تلاوت این خبر چنین برداشتی از دسته آزمایشگاهی ایجادشده در پژوهشکده بانک مرکزی داشته باشند . »

او تصریح کرد : «مدل آزمایشگاهی ارز سر مبنا ملی بیش تر از پرداختن به مسائل فناورانه بلاک چین , به حوزه‌های اقتصادی و کاربردی آن برای موقعیت کنونی سرزمین پرداخته است .

از تراکنش‌های مالی تا ابزاری برای در اختیار گرفتن قیمت پول

امیر شکاری با اشاره به کاربردهای این ارز یادآور شد : «برخی کاربری‌های ارز طبق مطالعات انجام‌شده میتواند سرمایه‌گذاری فرنگی , پول دیجیتال برای کسب‌وکارهای فضای مجازی , احراز نام‌و‌نشان شهروندی و ابزاری برای در دست گرفتن قیمت پول ملی باشد . »

وی در رابطه تقسیم کار انجام شده در کارگروه ویژه این طرح بیان کرد : «خروجی این کارگروه به یک‌سری پرسش با اهمیت راجع به پارامترهای تنظیم‌کننده پلتفرم ارز سر اساس سبب شد که به سه تیم طبقه‌بندی می گردند . مجموعه اولیه پارامترها که جواب آن ها تقریباً مشخص و معلوم است . تیم دوم با انجام تست و مدل‌سازی به امداد پلتفرم آماده‌شده در پژوهشکده تهیه میگردند ; و مجموعه سوم که نیازمند تصمیم‌گیری در سطح های فراتر سیاسی و اقتصادی مرزوبوم در سمت منافع ملی است و از سمت پژوهشکده صرفاً می‌توان پیشنهادهایی بر مبنای مطالعات انجام‌شده ارائه کرد . »