logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

روسیه پلتفرم اتریوم را جایگزین سوئیفت می‌کند

روسیه پلتفرم اتریوم را جایگزین سوئیفت می‌کند
روسیه پلتفرم اتریوم را جایگزین سوئیفت می‌کند

خبرگزاری رسمی روسیه خبر داد بانک مرکزی این میهن قصد دارااست از پلتفرم مسترچین ( Masterchain ) که مبنی بر بلاک چین اتریوم است برای پرداخت‌های بین کشورها عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا استعمال کند . بدین ترتیب این سامانه جدید جایگزین سوئیفت در زمینه پیام‌رسانی و انجام تراکنش‌های فرامرزی روسیه و چهار مرزو بوم دیگر […]

خبرگزاری رسمی روسیه خبر داد بانک مرکزی این میهن قصد دارااست از پلتفرم مسترچین ( Masterchain ) که مبنی بر بلاک چین اتریوم است برای پرداخت‌های بین کشورها عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا استعمال کند . بدین ترتیب این سامانه جدید جایگزین سوئیفت در زمینه پیام‌رسانی و انجام تراکنش‌های فرامرزی روسیه و چهار مرزو بوم دیگر خواهد بود .

پلتفرم مسترچین بوسیله اتحادیه فین تک ( که توسط بانک مرکزی روسیه تاسیس شده ) توسعه یافته است . این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ مورد آزمایش قرار گرفت و نسخه عملیاتی آن نیز در سال ۲۰۱۷ مهیا شد .

الگا شوروبوگاتوا ( Olga Skorobogatova ) که معاون بانک مرکزی روسیه است به خبرگزاری دولتی تاس روسیه خاطرنشان کرد : «در حال حاضر درباره ساخت یک فناوری‌ نو به عنوان زیرساختی فرامرزی برای انتقال پیام و نیز پرداخت‌ها فی مابین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفتمان می کنیم . این سامانه میتواند به ما قابلیت دهد از فناوری دفتر کل توزیع شده در محدوده کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا استفاده کنیم و اطلاعات مالی مربوط به تراکنش‌ها را به وسیله آن به انجام رسانیم . »

بر طبق اعلام این منزلت رسمی روس , این سامانه ابتدا در روسیه و سپس در سایر کشورهای عضو یعنی ارمنستان , بلاروس , قرقیزستان و قزاقستان به کار گرفته خواهد شد .

معاون بانک مرکزی روسیه همچنین مدتی پیش از احتمال شکل‌گیری یک ارز دیجیتال به عنوان پول واحد میان اعضای این اتحادیه گفته بود .

روسیه از جمله کشورهایی است که به شدت در ادامه فعال سازی ارز دیجیتال ملی خود است . گفتنی است ونزوئلا اولین کشور در جهان است که پول رسمی خود با نام پترو ( Petro ) را فعال‌سازی کرد . پترو بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال دارای پشتیبان نفت این مرزو بوم است

عزم روسیه برای به کارگیری از فناوری بلاک چین , به همت این کشور برای پیشی‌ تصاحب کردن درین حوزه مربوط میشود . ولادیمیر پوتین ( مدیریت جمهور روسیه ) در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۷ گفت بایستی این فناوری را جدی گرفت و روسیه باید در استعمال از آن در عالم پیشتاز شود .