logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پایگاه هسته‌ای روسیه بر پایه استخراج ارز دیجیتال

پایگاه هسته‌ای روسیه بر پایه استخراج ارز دیجیتال
پایگاه هسته‌ای روسیه بر پایه استخراج ارز دیجیتال

مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که اخیرا تعدادی از مهندسان مشغول به کار در یک موسسه پژوهش های فیزیک کاربردی در این مرزو بوم را به جرم سو استفاده از موقغیت خود برای استخراج ارز دیجیتال دستگیر کردند . تاسیسات هسته‌ای روسیه در شهر سارو هستند که به عبارتی جایی است که رژیم شوروی کهن […]

مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که اخیرا تعدادی از مهندسان مشغول به کار در یک موسسه پژوهش های فیزیک کاربردی در این مرزو بوم را به جرم سو استفاده از موقغیت خود برای استخراج ارز دیجیتال دستگیر کردند .

تاسیسات هسته‌ای روسیه در شهر سارو هستند که به عبارتی جایی است که رژیم شوروی کهن در آن توانست اولین بمب اتمی خویش را بسازد . در‌انجا حدود ۲۰ هزار نفر مشعول به کار می‌باشند و از قدرتمندترین ابررایانه‌های این مرز و بوم هم در‌این راءس قرار دارند . این رایانه قادر است در هر ثانیه هزار تریلیون محاسبه را انجام دهد . این ابررایانه برای انجام محاسبات علمی مرتبط با علم فیزیک هسته‌ای و هم شبیه‌سازی واکنش‌ّهای متفاوت ایده‌آل است .

بر پایه ی گزارش رسانه‌های روس , پرسنل این راس کوشیدند تا از توان پردازشی این ابررایانه برای استخراج ارز دیجیتال به کار گیری نمایند . مقامات این زمانی متوجه این مبادرت شدند که‌این اشخاص کوشیدند این ابررایانه که معمولا آفلاین است را به وب وصل نمایند .

استخراج ارز دیجیتال نیازمند توان پردازشی بالا و مصرف فراوان انرژی است و مدتی است استخراج‌کنندگان خرده‌پا دیگر نمی‌توانند از عهده این کار برآیند . درواقع , مجموعه‌های بزرگ و دارنده توان پردازشی بالا میباشند که بیشترین شرکت را در استخراج ارزهای دیجیتال دارا هستند .

سخنگوی این راس پژوهش های هسته‌ای روسیه به خبرگزاری اینترفاکس روسیه اعلام‌کرد : «تلاش برای به کارگیری غیرمجاز از گنجایش پردازشی برای هدف های فردی و اعم از استخراج انجام یافته است . »

گفتنی است روسیه اخیرا اقدامات قاطعی را برعلیه ارزهای دیجیتال متداول به انجام رسانده است . یکی عارضه ها احتمالی این روش , تکثیر ارز دیجیتال ویژه‌ای است که حکومت این مرزو بوم به زودی وارد بازار می‌نماید . این ارز دیجیتال برای به دور زدن تحریم‌های بین‌المللی عیله این مملکت کاربرد خواهد داشت .

ولی روسیه رویکردی مثبت به فناوری بلاک چین داراست و برنامه‌ّهایی برای به کار گیری از‌ آن در زمینه گردشگری و نیز ثبت املاک را در پیش گرفته است .