logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ارسال محصولات هوشمند

ارسال محصولات هوشمند
ارسال محصولات هوشمند

فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت اخیرا سیستم «بسته هوشمند» ( Smart Package ) خود را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا ثبت کرد . این سیستم از ابزاری بر اساس بلاک چین برای رهگیری محتوای بسته‌ها , حالت محیطی , شرایط و سایر جزئیات استفاده می‌کند . درین سیستم , یک دستگاه ویژه در کنار […]

فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت اخیرا سیستم «بسته هوشمند» ( Smart Package ) خود را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا ثبت کرد . این سیستم از ابزاری بر اساس بلاک چین برای رهگیری محتوای بسته‌ها , حالت محیطی , شرایط و سایر جزئیات استفاده می‌کند . درین سیستم , یک دستگاه ویژه در کنار محموله قرار میگیرد و این داده‌ها را جمع‌آوری و به شبکه ارسال می کند . بر طبق اطلاعات موجود در سند ثبت این طرح , این سیستم قرار است با فناوری‌های نوینی همچون خودروهای بدون راننده و پهپادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد .

بلاک چین در این سیستم مواردی نظیر کلید خصوصی فروشنده , کلید خصوصی پیک و نیز کلید خصوصی خریدار را به صورت رمزگذاری شده ثبت خواهد کرد . والمارت هدف از این طرح را نیاز به طراحی ابزاری برای ساخت امنیت بیشتر در فرآیند ارسال تولیدات و نیز آنالیز بیشتر بر محصول ها ارسالی اعلام کرده است . والمارت میگوید ابزارهای کنونی رهگیری تولیدات هنوز فاقد قابلیت‌های مطلوب می‌باشند . از آنجا که اکثری از تولید ها غذایی مانند میوه و سبزیجات با کمترین تغییر‌و تحول در دما و وضعیت محیطی یا میزان رطوبت خراب میگردند , آگاهی دقیق از شرایط حمل‌ونقل از اهمیت بالایی شامل است .

ولی «بسته هوشمند» اولین اقدام والمارت در جهت بهره‌گیری از فناوری بلاک چین نیست . در نوامبر سال ۲۰۱۶ بود که این این شرکت به همراه آی‌بی‌ام طرحی را برای استفاده از بلاک چین برای شناسایی مبدا تولید ها عرضه شده خود آغاز کرد .

مدتی است فناوری بلاک چین مورد اعتنا شرکت‌های حمل‌ونقل و نیز تحویل فرآورده قرار گرفته است . شرکت یو‌پی‌اس ( UPS ) آمریکا در نوامبر ۲۰۱۷ به کنسرسیوم «بلاک چین در همبستگی حمل‌ونقل» ( BiTA ) پیوست . همچنین یک شرکت سنگاپوری حمل‌ونقل نیز قراردادی با آی‌بی‌ام برای بسط شبکه زنجیره تامین مبنی بر بلاک چین را در آگوست ۲۰۱۷ امضاء کرد .

همچنین اکثری از کارشناسان بر این باورند که بلاک چین می‌تواند صنایع غذایی را دگرگون سازد .