logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

چند توصیه ی مهم در بازار فارکس

چند توصیه ی مهم در بازار فارکس
چند توصیه ی مهم در بازار فارکس

بازار فارکس در کنار سودها و مزایای بسیار خوبی که دارد ، دارای ریسک نیز می باشد . بنابراین توصیه های زیر را مد نظر قراردهید و پس از آن اقدام به سرمایه گذاری کنید.   ۱- فروش وسایل جهت سرمایه گذاری به هیچ وجه توصیه نمی شود که ابزار کار خود را بفروشید و به […]

بازار فارکس در کنار سودها و مزایای بسیار خوبی که دارد ، دارای ریسک نیز می باشد . بنابراین توصیه های زیر را مد نظر قراردهید و پس از آن اقدام به سرمایه گذاری کنید.  

۱- فروش وسایل جهت سرمایه گذاری

به هیچ وجه توصیه نمی شود که ابزار کار خود را بفروشید و به خرید و فروش ارز و سهام و یا طلا و دیگر سیمبولها در فارکس بنمایید. ،توصیه نمی شود خودروخود را که وسیله کار شماست و یا کارگاه ، آموزشگاه حرفه ای ، مطب و یا شرکت خود را بفروشید و با آن در بازار فارکس حضور یابید.اول باید کار خود را بتوانید انجام دهید و بعد در بازار سرمایه و فارکس، پس انداز های خود را سرمایه گذاری کنید.

۲- مسکن

مسکن ضرورتی تام دارد و برای هر شهروند ایرانی و خانواده او تهیه مسکن مسئله ضروری است بنابراین ، اگر بین خرید مسکن و حضور و معامله در این بازار ، می خواهید تصمیم بگیرید ، توصیه می کنیم نسبت به خرید مسکن اقدام کنید. هیچ گاه مسکن خود را نفروشید تا مبلغ آن را برای معامله در بازار فارکس، به کارگیرید.

۳- قرض گرفتن

اگر حرفه ای نیستید ، تسهیلات نگیرید و از دیگران قرض نکنید تا به معامله و تجارت در بازار سرمایه و فارکس بپردازید.

۴- شرکت در کلاس

اگر تا به حال معامله ای نکرده اید لازم است در یکی از کلاس های کوتاه مدتی که راهنمای سرمایه گذاری است ، شرکت کنید .در حال حاضر ، کلاسهای متعددی که بطور اختصاصی راجع به بازار فارکس میباشند،وجود دارند.

۵- ریسک پذیری

وقتی که تصمیم به معامله می گیرید ، اگاه باشید که معامله و تجارت در بازار فارکس همراه با ریسک است . به همین خاطر ،این موضوع مهم را مد نظر قرار دهید و به احتمال از دست دادن پول خود در بازار فارکس نیز فکر کنید.

۶- جو گیر شدن

فکر نکنید که در بازار فارکس معجزه رخ می دهد .امکان دارد کسانی در جاهایی باشند که قصد دادن اطلاعات غلط به شما را دارند تا از این راه ، خود بهره مند شوند.بنابراین ، از کسانی که اعتماد دارید مشورت بگیرید و به هیچ وجه به دنبال شایعات نباشید.

۷- سید سهام

اگر مثلاً ۱۰ هزار دلار دارید ، حتماً ترکیبی از سهام ها را معامله کنید .اصطلاحاً به این ها سبد سیمبولی می گویند. به این ترتیب ، ریسک شما کم میشود. این توزیع به شما کمک می کند تا ریسک خود را کاهش دهید.

 

۸- تشکیل سبد

پیشنهاد میکنیم سهام ها را به شکل سبدی بخرید. مصلحت آن است که سبد سیمبولها را به شکلی مورد معامله قرار دهید که فرد کارشناس و متخصص انتخاب کرده است.بنابراین ، با خرید آن ها خیالتان راحت تر است که با ریسک کمتری مواجه اید.

۹- همه موجودی خود را وارد نکنید

هرگز برای انجام معاملات روزانه خود ، در بازار سرمایه و بازار سهام و یا بازار فارکس ،با همه ی موجودی خود، وارد معاملات نشوید.اینکار ،بسیار خطرناک است و میتواند کل موجودی شما را با خطر از بین رفتن مواجه کند.محدوده نهایی برای معاملات شما نباید نهایتا بیش از ۵% موجودی شما را شامل شود.

۱۰- صبر کنید

اگر بازار دچار هیجانات شدید شد ، بهتر است هیچ کاری انجام ندهید . همه افراد با تجربه در چنین دوره هایی نه می فروشند و نه می خرند ، بلکه به بررسی بیشتر و جمع اوری اطلاعات می پردازند.