logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

نخستین قرارداد انتقال فوتبالیست با بیت کوین در ترکیه

نخستین قرارداد انتقال فوتبالیست با بیت کوین در ترکیه
نخستین قرارداد انتقال فوتبالیست با بیت کوین در ترکیه

گروه فوتبال هارونوستاسپور ( Harunustaspor ) ترکیه روز گذشته اذعان کرد که جزو مبلغ قرارداد بازیکن خویش را در قالب بیت کوین پرداخت می‌نماید . هالدون سهیت ( Haldun Sehit ) که مدیریت سالن ورزشی است به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ترک گفت که قرارداد انتقال قدمت فاروک ( Omar Faruk ) به امضاء رسیده و […]

گروه فوتبال هارونوستاسپور ( Harunustaspor ) ترکیه روز گذشته اذعان کرد که جزو مبلغ قرارداد بازیکن خویش را در قالب بیت کوین پرداخت می‌نماید . هالدون سهیت ( Haldun Sehit ) که مدیریت سالن ورزشی است به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ترک گفت که قرارداد انتقال قدمت فاروک ( Omar Faruk ) به امضاء رسیده و مبلغ ۲۰۰۰ لیره ( حدود ۵۲۸ دلار ) از مبلغ قراداد در قالب بیت کوین و ۲۵۰۰ لیره ( حدود ۶۶۱ دلار ) هم به طور نقدی پرداخت میشود . آقای سهیت دراین باره اعلام کرد :

«هدف ما از این کار , عنوان کردن نام‌مان در مرز و بوم و دنیاست…و به‌این مسائل افتخار می کنیم . »

این سومین اقدامی است که از ماه دسامبر ۲۰۱۷ به‌این سو در دنیای ورزش درسمت به کارگیری از بیت کوین انجام شده است . هفته پیش بود که مارک کیوبن ( Mark Cuban ) که صاحب و مالک گروه بسکتبال دالاس موریکس ( Dallas Marevicks ) است ذکر کرد که هوادارن در فصل آتی می توانند بلیت‌ خویش را با استعمال از بیت کوین خریداری نمایند .

همینطور گروه لیگ برتری ارسنال انگلیس هم خاطرنشان کرد قراردادی با یک سایت شرط‌بندی آمریکایی که در به زودی عرضه نخستین سکه خویش را آغاز میکند امضاء خواهد کرد .

ولی هنوز مورد رسمی برای کار ارزهای رمزپایه‌ای مانند بیت کوین در ترکیه فراهم نشده است . آخرها سال قبل میلادی بود که دولت ترکیه به شهروندان این مملکت اظهار کرد به کارگیری از ارز رمزگذاری شده برای مسلمان‌ها جایز نیست , چون دولت نمی‌تواند بر آن کنترلی داشته باشد .