اموزش کامل آتی

اموزش قرارداد های آتی

اساسا کلید موفقیت برای معامله گران قرارداد های آتی دانش کار و تلاش سخت و حرکت در مسیری منظم است. اگر چنین شرایطی را بعنوان معامله گر در وجود خود سراغ دارید به بورس فلزات تهران خوش امدید.

قرارداد آتی چیست؟

قرارداد آتی قانونا توافق نامه ای است دارای حد و مرز معینی و برای معینی برای خرید یا فروش یک کالا یا ابزار مالی برای زمانی در اینده با قیمتی توافق شده هنگام امضای قرارداد می باشد ، گرچه به ندرت تحویل واقی کالای مورد معامله انجام می شود.

بر طبق مشخصات کالای تحویلی قرار داد آتی باید دارای استاندارد کیفیت ، کمیت ، زمان تحویل و محل تحویل باشد تنها متغیر در معاملات آتی قیمت است که در مرحله معامله کشف می شود.

بعنوان مثال چناچه کارگزاری یک قرارداد آتی می برای خرداد ماه سال ۱۴۰۰ را خریداری نماید یعنی او پذیرفته که ۱۰۰۰ کیلو مس برای تحویل در ماه خرداد منعقد نموده و کیفیت مس مورد قرارداد نیز استاندارد بوده و تمام قرارداد های مس خرداد ماه نشان دهنده یکسان بودن کیفیت مس در ان دوره می باشد.

تسویه قرار داد آتی

بدلیل استاندارد بودن قرارداد های آتی چنین قرارداد هایی توانایی بسیار زیادی در ساز و کار معالماتی دارند زیرا در قرارداد های آتی بدلیل استاندارد بودن فروشندگان و خریداران می توانند یک قرارداد آتی را با قرارداد دیگری تعویض نموده و تعهدات خود را در قبال تحویل یک کالا یک ابزار مشتقه تسویه نمایند.

تسویه قرارداد در معاملات آتی یعنی اتحاذ یک موقعیت معاملاتی مخالف یا معادل معامله آتی اولیه توسط معامله گر می باشد.

برای مثال چناچه معامله گری یک قرار مس برای خرداد ماه خریداری نماید او باید قبل از تاریخ انقضای قرار داد که زمان تحویل کالاست انرا بفروش برساند.

  • pic1 عنوان مقاله : آموزش قرارداد های آتی
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 69
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 420 کیلوبایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

1 × 5 =