بازارها و نهادهای مالی

بازارها و نهادهای مالی

بازارها و نهادهای مالی

بازارهای مالی جریان انتقال وجوه را از اشخاص حقیقی و حقوقی به شرکت‌ها، دولت‌ها و سایر اشخاص تسهیل می‌نمایند. نهادهای مالی نقش مهمی را در بازارهای مالی به عهده دارند.
این نهادها به عنوان واسطه‌های مالی مسیر جریان وجوه را تعیین می‌کنند. کتاب بازارها ونهادهای مالی نقش بازارها و مؤسسات مالی را در بازار پول و سرمایه که به سرمایه‌گذاری و شرکت‌ها کمک می‌کنند تشریح می‌نماید. این کتاب چارچوب مفهومی برای شناخت آن است که چرا بازارها بوجود آمدند و چرا ما به آنها نیازداریم. انواع بازارهای مالی با تاکید روی اوراق بهادار مورد معامله تشریح می‌شوند

بخش ۱ : محیط مالی امریکا 

فصل اول مروری بر نهاد های مالی

بازار مالی بازاری است که در ان دارایی های مالی ( اوراق بهادار ) از قبیل سهام و اوراق قرضه خرید و فروش می شوند. در بازار های مالی زمانی وجوه انتقال می یابند که یک طرف معامله ، دارایی های مالی را خریداری می کند. بازار های مالی جریان انتقال وجوه را تسهیل می کنند و بدین ترتیب امکان سرمایه گذاری خانواده ها ، بنگاه های تجاری و نهاد های دولتی را فراهم می سازد.

این فصل درباره بازار های مالی و نهاد های مالی فعال در ان بحث می کند.

اهداف این فصل تشریح موارد زیر است :

 1. انواع بازار های مالی که در ان معاملات متعددی انجام می شود. 
 2. ارزیابی اوراق بهادار در بازار های مالی
 3. نقش نهاد های مالی در بازار های مالی
 4. انواع نهاد های مالی که معاملات در بازار های مالی را تسهیل می کنند.

بازار های مالی

بازار های مالی منابع پولی را از بازار های دارای وجوه اضافی به بازار های نیازمند به این منابع انتقال می دهند. این بازار ها امکان دریافت وام دانشجویی برای دانشجویان ، دریافت وام های اوراق رهنی برای خانواده ها ، مخارج توسعه برای واحد های تجاری و مخارج دولت ها را تامین می کنند.

 • pic1 عنوان مقاله : بازارها و نهادهای مالی
 • pic1 نویسنده : جف مادورا
 • pic1 زبان مقاله : فارسی
 • pic1 تعداد صفحات : 532
 • pic2 نوع فایل : PDF
 • pic2 حجم فایل : 3.3 مگابایت
 • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

7 + چهارده =