چگونه معامله کنم؟

 

چگونه می توان در بازار فارکس پول در اورد

در این مقاله به شما اصطلاحات اولیه فارکس و نحوه کسب درامد از فارکس را اموزش خواهیم داد

 

 

در بازار فارکس به خرید یا فروش ارز ها می پردازید. 

اجرای یک معامله در بازار ارز ساده است. مکانیزم معامله بسیار شبیه به بازار های دیگر ( مانند بازار سهام ) است.بنابراین اگر تجربه ای در داد و ستد دارید باید فارکس را خیلی سریع یاد بگیرید.

هدف از داد و ستد فارکس تبدیل یک ارز به ارز دیگر با این توقع است که قیمت تغییر خواهد کرد. به طوری که قیمت ارز خریداری شده نسبت به ارز فروخته شده افزایش خواهد یافت.

نرخ تبادل ارز نسبت ارزش یک ارز به ارز دیگر است. برای مثال نرخ تبادل ارز USD/CHF نشان می دهد که چند دلار امریکا می تواند یک فرانک سوئیس را خریداری کند. یا چند فرانک سوئیس نیاز دارید تا ۱ دلار امریکا را بخرید.

نحوه خواندن مطنه فارکس

ارز ها همیشه به صورت جفت ذکر می شوند. مانند GBP/USD و USD/JPY . دلیلش این است که در هر معامله در فارکس به طور همزمان به خرید یک ارز و فروش ارز دیگر می پردازید.

به اولین ارز در سمت چپ ارز پایه گفته می شود. در مثال های بالا GBP ( پوند انگلیس ) و USD ( دلار امریکا ) ارز های پایه و USD و JPY ( ین ژاپن ) ارز های متقابل گفته می شود.

در هنگام خرید نرخ تبادل می گوید که چند واحد از ارز متقابل ( یعنی ارز سمت راست ) را برای خرید یک واحد از ارز پایه ( یعنی ارز سمت چپ ) بپردازید.

برای مثال اگر نرخ تبادل در جفت ارز GBP/USD برابر با ۱٫۵۱۲۵۸ باشد بدین معنیست که شما باید ۱٫۵۱۲۵۸ دلار بپردازید تا بتواید ۱ پوند را بخرید. و یا اینکه اگر ۱ پوند بپردازید می توانید ۱٫۵۱۲۵۸ دلار بخرید.

اگر فکر می کنید که ارز پایه نسبت به ارز متقابل افزایش پیدا می کند یعنی نرخ تبادل ارز ۱٫۵۱۲۵۸ بالاتر می رود می تواند انرا بخرید ( یا به اصطلاح پوزیشن Buy باز کنید ) و اگر فکر می کنید که نرخ تبادل از ۱٫۵۱۲۵۸ پایین تر می اید میتوانید انرا بفروشید و یا به عبارتی ارز متقابل را بخرید ( در اصطلاح پوزیشن Sell باز کنید. )

  • pic1 عنوان مقاله : چگونه معامله کنم؟
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 25
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 1.2 مگابایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

3 × 3 =