آشنایی با امواج الیوت و کاربرد آن

 اشنایی با امواج الیوت و کاربرد ان

 

 

 

 

از زمانیکه قوانین امواج الیوت در ۱۹۳۰ و در خلال سالهای ۱۹۴۰ کشف شد باید پذیرفت که سودی سرشار از انالیز بازار به ما داد که بسیار بالاتر از ابزار های پیش بینی دیگر بود.

قوانین امواج که گاهی اواقات به این نام خوانده می شوند در واقع توضیحات جزئی از چگونگی رفتار مردم است.

این امواج حجم بازار ، روان شناسی و حرکات خوش بینانه و بد بینانه امواج و بازگشتشان و همچنین میزان اندازه گیری الگوها را به ما نشان می دهند.

یکی از مهم ترین چیز هایی که ما هنگام حوادث در جریان بازار های مالی می بینیم ، مشاهده تغییرات روان شناسی سرمایه گذار است که به صورت شکلی از جا به جایی ( تغییرات ) قیمت ها می توانیم انها را ببینیم.

در مهم ترین تحقیق الیوت به صورت ابزار از داده های بازار سهام تغییرات و جهش های امواج ۱۱ الگوی متفاوت از یکدیگر را که داده های قیمت در ان رخ داده بودند بررسی کرد.

او این الگو ها را با مثل تعریف و نام گذاری کرد. او سپس توضیح داد که چطور این الگوها به یکدیگر مربوط می شوند. و سپس در ترجمه ای همان الگو ها را مجددا شرح داد و اینکه چطور این امواج در الگو هایی با ابعاد بزرگتر نیز وجود دارند.

قوانین امواج شامل فهرستی از الگو های قیمت است و توضیح اینکه چگونه و چطور این امواج در سر تا سر مسیر بازار اتفاق می افتند.

بازار اغلب دستخوش دوره های بالا رفتن ، فاز های متناوب خنثی ، یا کاهش است. نمودار های شکست در الگو های مشابه افزایشی نشان از افرایش دارد.

همچنین این قوانین به ما می گوید که :

بازار در الگو ها با پنج موج حرکت می کند و با سه موج یا پنج موج تصحیح می شود . قبل از اینکه روند بزرگتر اغاز شود.

  • pic1 عنوان مقاله : آشنایی با امواج الیوت و کاربرد آن
  • pic1 مترجم : میثم پیری
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 30
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 300 کیلوبایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

دو × پنج =