امواج الیوت ( زیگزاگ )

هدف اين مقاله نظريه موج
اليوت نيست ، اما صرفا روش های استفاده از زيگ زاگ شرح داده می شود.
eliot

 

مقدمه 

زیگ زاگ خود مستقیما اندیکاتور نیست ، اما وسیله ای برای فیلتر کردن پارازیت های تصادفی و مقایسه حرکات نسبی قیمت است. زیگ زاگ می تواند برای تائید تغییرات قیمت مینیمم و چشم پوشی از ان تغییراتی که با معیار تطابق ندارد تنظیم شود. حرکات قیمت مینیمم با زیاد درصد تنظیم می شوند و میتوانند هم بر قیمت نهایی و هم قیمت بالا یا پایین مبتنی باشند.

زیگ زاگی که در ۱۰ درصد نمودار OHCL تنظیم شود خطی را به دست می دهد که صرفا زمانی شکسته می شود که تغییر ۱۰ درصدی یا بیشتری از بالا به پائین رخ دهد. همه حرکات کمتر از ۱۰ درصد نادیده گرفته می شوند. اگر سهمی از حضیص ۱۰۰ به اوج ۱۰۹ برسد زیگ زاگ خطی نمی کشد چون حرکت کمتر از ۱۰ است. اگر سهم از حضیض ۱۰۰ تا ۱۱۰ می کشد.

اگر سهم روند صعودی را به سمت اوج ۱۱۲ ادامه دهد این خط تا ۱۱۲ امتداد می یابد. زیگ زاگ تا زمانی که سهم ده درصد یا بیشتر از اوج خود نزول نکند شکسته نمی شود. سهم باید بیشتر از اوج ۱۱۲ ، ۱۱٫۲ واحد سقوط کند ( یا به حضیض ۱۰۰٫۰ برسد) تا اینکه زیگ زاگ شکسته شود و خطی دیگر نمایش دهد. زیگ زاگ قدرت پیش بینی ندارد و خطوط را برای افزایش بینش رسم میکند. هر قدرت پیش بینی از برنامه هایی نظیر موج الیوت و عقب گردهای فیبوناچی و پیش بینی ها ناشی می شود.

کاربردها:

فیلترکردن:

فراریت و نوسانات روازنه قیمت می تواند حرکات نامنظم یا پارازیت ایجاد نماید. زیگ زاگ می تواند برای فیلتر کردن این پارزیت به کار اید. اگر حرکات قیمت کمتر از پنج درصد باشند غیر مهم تلقی می گردند بنابراین زیگ زاگ می تواند در پنج درصد تنظیم شود و همه حرکات کمتر از پنج درصد را نادیده خواهد انگاشت.

  • pic1 عنوان مقاله : امواج الیوت
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 6
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 292کیلوبایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

دوازده − نه =