آموزش تئوری امواج الیوت

z4

 

امواج الیوت

درس اول

مفهوم کلی 

در حقیقت الیوت ویو یک پیش بینی است که هامیلتون بلتون این موضوع را تشریح کرد.

اصل امواج الیوت توسط نلسون الیوت کشف گردید که میتوان بوسیله ان حرکت و برگشت امواج را تشخیص داد.

الیوت در بررسی اطلاعات بازار سهام کشف کرد که تغییرات قیمت در بازار با ساختار خاصی انجام می گیرد که در واکنش های چرخشی یک اهنگ اصلی را دنبال می کند. از این کشف او سیستم های منطقی بررسی بازار را توسعه داد. الیوت ۱۳ موج مجزا که در بازار سهام تکرار می شدند را ترسیم نمود. این امواج هیچ الزامی برای تکرار در زمان یا دامنه خاصی ندارند. او مسیر ها تعریف ترسیم و نام نهاد. او نشان داد که چگونه این ساختار ها با یکدیگر ارتباط دارند و چگونه ان ها در یک الگوی قابل پیش بینی بزرگتر با یکدیگ ارتباط و همین طور در مورد الگوی های بزرگتر و بزرگتر این رابطه را بیان نمود.

بطور خلاصه اصل امواج یک مجموعه از مسیر ها و یک تفسیر از این فرم ها می باشد که این مسیر ها شبیه همه مسیر هایی است که تا به حال در حرکت بازار اتفاق افتاده است. نظریه الیوت تشکیل شده از یک سری قاعده تجربی که راهمایی برای تغییرات بازار می باشد الیوت مساله پیشگویی قیمت در بازار را مطرح نمود که اکنون بنام اصل امواج الیوت نامیده می شود.

تاریخچه کوتاه :

هر چند در حال حاضر  امواج الیوت بهترین ابزار فارکس است

ولی اصل امواج نخستین یک فارکس نیست بلکه توضیح در مورد جزئیات چگونگی رفتار بازار است. با این حال این توضیحات سهم بزرگی در رسیدن به تسلسل رفتار و سپس احتمال مسیر های بعدی را ایفا می کند. مفاهیم اولیه از اصل امواج زمینه ساز مفهوم انالیز بازار بوده است. این مفهوم زمینه ساز نظم فکر و یک دورنمای کلی بازار می باشد.

  • pic1 عنوان مقاله : آموزش تئوری امواج الیوت
  • pic1 مترجم : مهرداد فراهانی
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 105
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 2 مگابایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

چهارده + نوزده =