متغیرهای اقتصادی

امروزه اقلب اخباری در مورد شاخص اقتصادی میشنویم ولی نمیدانیم که این شاخص ها در مورد چه چیزی صحبت میکنند و چرا اینقدر مهم هستند.خواندن این مطلب به شما کمک میکند که با شناخت انواع شاخص ها و عملکرد آنها موارد استفاده از آنها را نیز شناخته و شاید با ورود به عرصه داد وستد سهام از این شاخص ها نیز استفاده بکنید.

متغیرهای اقتصادی

متغیر های اقتصادی و مالی

دو شیوه اصلی تحلیل بازار های ارز عبارتند از تحلیل بنیادی و تحلیل فنی. مبنای تحلیل بنیادی ( فاندامنتال ) شامل تئوری های مالی و اقتصادی و همچنین تحولات سیاسی ، سیاست های پولی و اطلاعات اقتصادی جهت تحلیل تاثیر انها بر عرضه و تقاضای ارزهاست.

اعمال بانک مرکزی تحولات سیاسی و رویدادهای ژئوپلتیک اطلاعات اقتصادی نظیر بیکاری تورم و موجودی حساب جاری چند نمونه از فاکتور های بنیادی هستند بنابراین میتوان گفت بیشتر اخبار گزارش ها جزء لاینفک تحلیل بنیادی هستندو چرا که بر پول کشور تاثیر دارند.

تحلیل بنیادی جهت تعیین توان عرضه و تقاضا به فرضیه های مالی و اقتصادی و همچنین تحولات سیاسی و خط مشی تکیه دارد. قبل از بررسی هر یک از تئوریهای عمده تحلیل بنیادی بیائید متغیرهای اقتصادی و مالی راکه بیشتر توسط تحلیلگران مورد بررسی قرار میگیرند در چند کشور سنعتی بررسی کنیم.

امروزه اغلب اخباری در مورد شاخص های اقتصادی می شنویم ولی نمی دانیم که ان شاخص ها در مورد چه چیزی صحبت می کنند و چرا این قدر مهم هستند. خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد که با شناخت انواع شاخص ها و عملکرد انها موارد استفاده از انها را نیز شناخته و شاید با ورود به عرصه داد و ستد سهام از این شاخص ها استفاده نیز بکنید.

اگر بخواهیم به زبان ساده این شاخص ها را تعریف کنیم میتوانیم بگوئیم که

شاخص های اقتصادی امار و اطلاعاتی مثل نرخ بیکاری تولید ناخالص داخلی یا نرخ تورم هستند که وضعیت کنونی گذشته واینده اقتصاد را نشان داده و یا پیش بینی می کنند.
  • pic1 عنوان مقاله : متغیرهای اقتصادی
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 48
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 504 کیلوبایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

پنج + 11 =