کان‌سلیم (CAN SLIM)

  

ویلیام اونیل بنیانگذار روزنامه اینوسترز بیزنس کسب وکار سرمایه گذاران و مبدع استراتژی سرمایه گذاری سهم کان سلیم (canslim)است و جوان ترین شخصی که یک صندلی در بورس سهام نیویورک(nise)خرید.

کانسلیم CAN SLIM

جان وودن مربی افسانه ای تیم بسکتبال یو سی ال ای ( دانشگاه کالیفرنیا لس انجلس ) نخستین تمرین فصل را چنین اغاز می کرد : او به بازیکنانش شیوه پوشیدن کفش ها و جورابهایشان را اموزش می داد.

ویلیام اونیل سرمایه گذار مشهور روزنامه اینوسترز بیزنس این شیوه از تمرکز روی کار را دوست دارد. ( جان وودن می خواست هر عامل قابل کنترل ممکنی را که میتوانست به تیم ضربه بزند را حذف کند ) موضوع فقط بر سر نوعی راهنمایی عملی نبود که بازیکنان بتوانند با کمک ان از تاول زدن پاهایشان یا باز شدن بند کفش هایشان جلوگیری کنند.

اونیل ان را درسی می دانست برای هر کسی که میخواهد موفق شود. ( وودن می گفت تفاوت بین یک قهرمان و یک قهرمان نصفه و نیمه این است که کامل به همه جزئیات ریز توجه می کند. )

اگر هیچ کس نمی تواند سابقه وودن به عنوان یک مربی تیم بسکتبال دانشگاهی را تکرار کند افراد بسیار اندکی هم در حوزه کسب و کار همپای کسی مثل ویلیام اونیل در سرمایه گذاری جهت خلاقیت حسن اجرا و تاثیر گذاری هستند. 

یا کمتر کسی همچون او به جزئیات توجه می کند .

وقتی اونیل در تگزاس در حال بزرگ شدن بود، به جزیره ساوث پادره می رفت و ساندویچ می فروخت؛ حتی ان زمان هم یک کارافرین درون اونیل حضور داشت. به قول خودش ( من فهمیدم ساندویچ ها کنار دریا تر و تازه تر می شوند. )

شرکت او بانک عظیمی از اطلاعات مربوط به سهام را از تاریخ ۱۸۸۰ تا کنون گرداوری کرده است. او می گوید ( فهمیدم که واقعا اوضاع فرق زیادی نکرده است. الگوهای نموداری ۱۹۱۰ ، ۱۹۳۰ ، ۹۱۵۰ با الگوهای کنونی یک سان هستند.

  • pic1 عنوان مقاله : کان‌سلیم (CAN SLIM)
  • pic1 مترجم : زهره سحابی
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 5
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 247کیلوبایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

19 − 12 =