بررسی سه پیشنهاد برای ساخت ارز دیجیتال ملی

بررسی سه پیشنهاد برای ساخت ارز دیجیتال ملی
نائب رئیس فناوری و اختراع وزارت ارتباطات و فناوری داده ها از سه توصیه در موضوع ساخت ارز دیجیتال ملی خبر میدهد .
به گزارش خبرگزاری پول نیوز ;  نصرالله جهانگرد اظهارداشت :
خوشبختانه تکنولوژی بلاک‌چین که بستری برای ارزهای دیجیتال است , در کشور‌ایران موجود است و در هم اکنون مطالعه و پژوهش دراین مورد هستیم .
نائب رئیس فناوری و ابتکار وزارت ارتباطات و فناوری داده ها از بررسی سه توصیه برای پباده سازی پول‌های دیجیتال و گفتگو با بانک مرکزی دراین باره خبر اعطا کرد .
او خاطر نشان کرد :
تاثیر تکنولوژی بر کانال مخابراتی و جریان داده ها و همینطور خدمت هایی که بر آن سوار می شود , مورد اصلی و قابل توجهی است که بایستی مورد بررسی قرار گیرد .
نائب رئیس فناوری و ابداع وزارت ارتباطات و فناوری داده ها اعلام کرد :
ارزهای دیجیتال که یکی در بستر بلاک چین اجرا می شود , حدود یک ده سال است که صورت گرفته و در هم اکنون مبادله و خرید و فروش در میان مردمان است و در صورتی در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران از آن غفلت شود , به صورت حتم خسارات و لطماتی را به‌دنبال خواهد داشت .
جهانگرد با تاکید بر این‌که تکنولوژی ارزهای دیجیتال , مجال نو و بزرگی است , اظهارداشت :
وزارت ارتباطات و رشته آوری داده ها درین خصوص اعلام آمادگی کرده اما اجرای خدمت ارزهای دیجیتال یک مبادرت مشترک بانکی و تکنولوژی است که با بانک مرکزی مذاکراتی در حالا انجام است .
بررسی سه پیشنهاد برای ساخت ارز دیجیتال ملی
او ادامه داد :
جدیدا هم اعلام آمادگی کردیم تا با همیاری کمپانی ملی سرویس ها انفورماتیک یک هاب و یک عجله دهنده فعال‌سازی کنیم تا موسسه ها ICO و فین تک های ارزهای دیجیتال نو , در این باره فعالیت نمایند .
سه توصیه روی میز است
نائب رئیس فناوری و ابتکار وزارت ارتباطات و فناوری داده ها از سه توصیه در این مورد خبر اعطا کرد و اظهار کرد :
سه قضیه ارزهای دیجیتال منحصربه‌فرد , ارز دیجیتال کنسرسیومی با کشورهای متبوع و همچنین رگولیت کردن ارزهای دیجیتال جهانی در دست بررسی است .
جهانگرد در رابطه قابلیت و امکان خرید و فروش و مراودات دربین المللی با بیت کوین توضیح اعطا کرد :
اکنون در جهان با بیت کوین مراودات جهانی انجام می شود و از این سال هم دولت های گوناگون آغاز به ساخت ارزهای دیجیتال مخصوص ملی و همینطور ترکیبی کرده اند .
او به دنبال توضیح بخشید :
برای مثال اتحادیه اروپا یا این که انگلستان , هرکدام به طور جدا در حالا ساخت ارزهای دیجیتال یگانه به خویش می باشند و روسیه و چین هم در اکنون انجام اقداماتی دراین باره می باشند .
این جایگاه مسئول خاطرنشان کرد :
ما نیز می بایست این مورد را بررسی کنیم تا معلوم شود که چه اقدامی را بایستی در مورد این ارزها داشته باشیم و اکنون هم در اکنون گفتگو با بانک مرکزی در اینباره هستیم .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    16 + نوزده =