ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند

به گزارش رویترز , مدیر بانک مرکزی تایلند روز گذشته از تمامی بانک‌های این میهن خواست از هر مدل عملیات دارای ارتباط با ارز دیجیتال رمزپایه خودداری نمایند . مبتنی بر فرمان صادر شده , بانک‌های این میهن از هر نوع سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال رمزپایه و تجارت با آن و هم شرکت کردن در تبادل و تولید پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال منع شده‌اند . اما این راهبرد برای بانک‌ها بوده و چنین ابلاغی برای صرافی‌ها و بقیه شرکت ها مالی این مرز و بوم صادر نشده است .

در‌این فرمان همینطور از بانک‌ها منظور شده از هر دسته سفارش و مشورت با مشتریان برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال رمزگذاری شده و تجارت با آن پرهیز نمایند . افزون بر اینها مشتریان این بانک‌ها هم نمی‌توانند از کارت اعتباری خویش برای خرید ارز دیجیتال به کارگیری نمایند . بانک مرکزی تایلند عامل این فرمان را نگرانی روزافزون از انجام فعالیت‌های غیر قانونی مانند پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها بیان کرد .

تهیه و تنظیم قانون ها مرتبط با ارزهای دیجیتال به جای ممنوعیت

دیدنی اینجاست که دو روز پیش از بیان این فرمان از سمت بانک مرکزی تایلند , آپیساک تانتیوراوونگ ( Apisak Tantivorawong ) که وزیر مالی تایلند است اعلام کرد دولت این مملکت به ممنوعیت تجارت با ارزهای دیجیتال روی نمی‌آورد و در حال حاضر کار بر روی چهارچوبی رسمی برای آن است . در واقع ممکن است فرمان بانک مرکزی تایلند را بتوان تحت عنوان اقدامی تا زمان ثبت قانون ها ذی‌ربط به شمار آورد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    چهار × سه =