دسترسی هکرها به صرافی بیت هومب

بر طبق اعلام قانونی , هکرهای با هجوم به سرورها و کیف پول‌های صرافی بزرگ بیت هامب ارزهای دیجیتالی به بها بیشتراز ۳۰ میلیون دلار را به سرقت بردند . این صرافی عملیات‌های شارژ و برداشت را به موقعیت تعلیق در آورده است .
این صرافی اذعان داشت که خسارت کاربران را جبران خواهد کرد و کلیه دارایی‌ها به یک کیف پول سرد ( طاقت فرسا افزاری و آفلاین ) منتقل شده‌اند .
بیت هامب وقتی متوجه دسترسی غیرمعمول به سرورهایش شد , میزان زیادی اتریوم را به کیف پول سرد خود منتقل کرد . گذشته از هک شدن صرافی , در ۱۶ ژوئن بیت هامب اذعان کرد که برای بررسی سرورها و به حداکثر رساندن امنیت آنها , تعمیراتی اعمال خواهد شد .
به گفته مقامات کره‌ای در شب ۱۹ ژوئن کیف پول‌های گرم ( آنلاین و نرم افزاری ) این صرافی مورد سرقت قرار گرفته و ارزهای دیجیتالی زیادی مانند ریپل به سرقت رفته است .
پلتفرم بیت هامب , تحت عنوان اصلی ترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی , با انجام روزمره حدود ۳۷۴ میلیون دلار داد و ستد در منزلت ششم صرافی‌های ارزهای دیجیتال دنیا جای‌دارد .
در اوایل ماه سرازیر میلادی نیز در یک سرقت بزرگ دیگر ارزهای دیجیتالی ارزشمند حدود ۳۷ میلیون دلار از صرافی کره‌ای کوین ریل ( CoinRail ) به سرقت رفته بود . درحالی‌که کوین ریل در منزلت ۹۹ ام صرافی‌های بزرگ عالم قرار داشت ولی به عقیده بخش اعظمی از تحلیلگران , هک شدن آن در کاهش ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر گذار بوده است .
درحال حاضر بایستی روءیت کرد که آیا هک شدن صرافی بزرگ بیت هامب در قیمت‌ها تاثیرگذار خواهد بود یا این که خیر . همینطور ممکن است شاهد واکنش‌ نهاد‌های گوناگون کره ای و بین‌المللی پس از این حادثه خوا‌هیم بود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    12 − نه =