ارزش ذاتی بیت کوین صفر است!

موسسه ( Allianz Global Investors ) بازوی سرمایه گذاری بزرگترین شرکت بیمه اروپا است که مدیر حدود ۵۰۰ میلیارد دلار بودجه را در اختیار دارد . بنابر اعلام این موسسه , حباب بیت کوین دیر یا زود خواهد ترکید و حتی در شرایطی‌که فن آوری بلاک چین بتواند منافع قابل توجهی را نصیب سرمایه گذاران نماید , این ارز دیجیتالی باز هم بی بها است .

استفان هوفریچر , مدیر بخش اقتصاد جهانی و استراتژی این موسسه در یادداشتی نوشت :

به نظر ما , قیمت ذاتی بیت کویت صفر است… شما بر پایه ی یک بیت کوین نمی توانید از هیچ کسی ادعایی داشته باشید , در حالی که مثلا بر پایه ی سندها قرضه حاکمیتی , سهام یا پول کاغذی میتوانید چنین ادعایی داشته باشید و از این رو بیت کوین تضمین کننده هیچ جور جریان درآمدی نیست .

وی خاطر نشان نمود :

اگر چه می توان همین برهان را درباره ی طلا جواهرات داشت , ولی فلز زردرنگ برای بیش تر از ۲ هزار و ۵۰۰ سال به طور گسترده ای به عنوان یک ابزار ذخیره ارزش مقبول قرار گرفته است , در حالی که عمر بیت کوین کمتر از یک دهه است .

به علاوه , به گفته وی بزرگترین ارز دیجیتال عالم «تمام مشخصه های» اصلی یک میزان دارایی حبابی را دارد و از این جهت حباب بیت کوین مطلقا روزی خواهد ترکید .

تا قبل از این اقتصاددانان دیگری نیز درباره‌ی بی ارزش بودن بیت کوین اظهارنظر کرده بودند , از جمله محققان دانشگاه بیتزبورگ . آنها بدین نتیجه رسیده اند که بیت کوین «دارایی است که از نظر معیارهای سنتی هیچ گونه ارزشی ندارد . » همچنین نوریل روبینی , اقتصاددان دارنده نام و ترسیم بیت کوین را «بزرگترین حباب تاریخ بشر» خوانده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    بیست + ده =