fxf1com logo
excharge.ir

از بین بیش از 2000 مقاله فارکس و بورس جستجو کنید

fibo

خیز روس‌ها برای یافتن خالق گمنام بیت کوین

 

 

با وجود موفقیت بیت کوین , سازنده آن که با اسم ساتوشی ناکاموتو شناخته می گردد کماکان ناشناخته باقیمانده است . درین بین , یک کمپین تامین مالی جمعی در روسیه برای یافتن ناکاموتو به راه و روش افتاده است . این کمپین قصد داراست از کارآگاه‌های سری برای یافتن ناکاموتو به کارگیری نماید .

ناشناس بودن سازنده بیت کوین تا به امروز تیم‌های متعددی را به اندیشه بررسی اوراق و مدارک جان دار برای پیدا کردنش انداخته است . ساتوشی ناکاموتو مطالب زیادی را در بعضی وب‌سایت‌ها و تالارهای مذاکره آنلاین منتشر نموده است . بعضی تیم‌ها با استعمال از این مقاله تلاش داشته‌اند نام و نشان حقیقی و واقعی او‌را شناسایی نمایند .

در سال ۲۰۱۶ بود که بی‌بی‌سی در گزارش اعلام کرد که پزشک کرگ رایت ( Craig Wright ) اعلام کرده سازنده بیت کوین است و برای ثابت این داعیه هم گفته که ساختار فنی بیت کوین را خودش پباده سازی نموده است . اما بعداز اعلام این خبر , تردیدهایی در رابطه ادعای این دانشمند استرالیایی مطرح شد .

بعضا دیگر از اشخاص هم داعیه کردند ایلان ماسک ( Elon Musk ) که یک کدام از بنیانگذاران پی‌پل و هم کمپانی خودروسازی تسلا است , بیت کوین را پباده سازی نموده است . این داعیه اما از سمت خویش ایلان ماسک رد شد .

 

 

 

 

همینطور اداره مرکزی داده ها ایالات متحده ( سیا ) در جواب به درخواست یک اداره مربوط به آزادی داده ها اذعان کرد که نمی‌تواند وجود اسنادی مربوط به ساتوشی ناکاموتو را رد یا این که تایید نماید . بعضا از این جواب این جور برداشت کردند که سیا اطلاعاتی در رابطه آفریننده بیت کوین در دست دارااست .

درین در میان , گروهی از علاقمندان به بیت کوین یک کمپین تامین مالی برای یافتن ساتوشی واقعی به رویه انداختند .

در توضیحات مرتبط با به‌این کمپین آمده است که انگیزه از راه‌اندازش آن کاوش برای یافتن ناکاموتو به امداد تعدادی موسسه محرمانه کارآگاهی در آمریکا , ژاپن و اروپاست . در صورت تامین مالی این پروژه , داده ها مرتبط با ترقی عمل به طور واضح در اختیار همگی قرار داده میشود . ادله تعیین این سه حالت جغرافیایی هم این است که به احتمال مضاعف ناکاموتو در یکی آنان معاش مینماید .

مدیران این کمپین بر این باورند که مردمان حق دارا هستند از نام‌و‌نشان ساتوشی با خبر شوند . آن‌ها اعلام کردمد که یافتن ساتوشی میتواند به توسعه و گسترش بیشتر و خوبتر این ارز دیجیتال یاری کرده و جواب بعضا ابهامات در رابطه آن را هم برطرف سازد .

ساتوشی ناکاموتو ظاهرا بیشتراز یک میلیون بیت کوین در کیف پول خویش داراست . در حالتی که این میزان بیت کوین به طور یک دفعه وارد بازار شود , تمامی چیز در‌این بازار دگرگون خواهد شد . به همین بهانه , ممکن است آشنایی نام‌و‌نشان حقیقی و واقعی تولید کننده بیت کوین اضطراری باشد .

تا لحظه نگارش این خبر , این کمپین پیروز به جذب ۴۷ درصد از سرمایه در حیث گرفته شده‌است . تاکنون۷۱۰۳۷۰۰ روبل ( نسبتاً هم اندازه ۱۰۷ هزار دلار ) گردآوری شده‌است . اشخاصی که درین تامین مالی کمپانی می کنند , جوایز متنوعی مثل تی‌شرت و جامه منقش به نوشته «من ساتوشی را پیدا می‌کنم» اخذ خواهند کرد .

بالاترین جایزه این کمپین که به شخصی وابستگی می‌گرفته که ۵۰۰ هزار روبل ( حدود ۷۴۰۰ دلار ) امداد نموده است . تور یک هفته‌ای را در جایی که ناکاموتو در آن پیدا شده بدین شخص وابستگی می گیرد .