درمان اعتیاد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در اسکاتلند!

درمان اعتیاد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در اسکاتلند!

 

 

مریض‌خانه کسل کرگ ( Castle Craig ) اسکاتلند برنامه ای تازه را برای معالجه کسانی که به خرید و فروش مداوم ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین اعتیاد دارا هستند آغاز نموده است . کارشناسان تندرست روان بر این باورند که خرید و فروش رمزارزها قادر است به یک اعتیاد رفتاری تبدیل شود . این نوع از معتادان به شدت و به شکلی بیمارگونه , درپی پیگیری قیمت ارزهای گوناگون دیجیتال و بررسی میزان نوسانات آن می‌باشند .

این راءس درمانی از شیوه‌هایی که برای معالجه موفقیت‌آمیز اعتیاد به قمار به کارگیری می‌کرده چهت نیل بدین انگیزه فایده میبرد . غرض از اجرای این شیوه‌های درمانی , کاهش اخلاق و رفتار وسواس‌گونه این اشخاص در قبال خرید و فروش آنلاین رمزارزهاست .

 

درمان اعتیاد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در اسکاتلند!

 

کریس برن ( Chris Burn ) که یکی‌از روان‌درمانگران این راس است می گوید : «بازار پرمخاطره و پرنوسان رمزارزها یکی‌از جذابیت‌هایی است که سبب ساز میشود حضور در آن به رفتاری شبیه اعتیاد به شرط‌بندی بیانجامد . حضور در‌این بازار هیجان و فرار و گریز از حقیقت را به همراه دارااست . برای مثال , بیت کوین در مقیاس‌هایی کلان مبادله می گردد و ولی سود و ضرر بالایی هم به همراه داراست . این حالت را می‌توان یک حباب حقیقی وواقعی دانست . »

تونی مارینی ( Tony Marini ) یکی دیگر از درمانگران در‌این بیمار ستان است . وی خودش تجربه اعتیاد به قمار و کوکائین را داشته است . مارینی می گوید : «چون خودم در دوره‌ای معتاد بودم , شعور و همدلی بالایی از کسانی دارم که با چنین مشکلی روبه رو هستند . »

بر پایه ی آمار اعلام شده در سامانه addiction . com از هر ۱۰۰ نفری که به شرط‌بندی می پردازند , در بین ۳ تا ۵ نفر از آن‌ها نشانه‌های اعتیاد به آن را در خویش دارا هستند . این آمار را می‌توان به اجتماع خرید و فروش‌کنندگان رمزارزها هم تسری بخشید . اکثری از افرادی که بدین عمل میپردازند معمولا با جزو پس‌انداز خود بیت کوین یا بقیه ارزهای دیجیتال را می خرند . با این حال گزارش‌هایی هم موجود هست که عده‌ای منزل و یا این که همگی پس‌انداز معاش خویش را بر راز خرید و فروش رمزارزها از دست دادند .

کریس برن و تونی مارینی بر این باورند که حضور در بازار خرید و فروش رمزارزها برای اشخاصی که دارنده ویژگی‌های شخصیتی اعتیاد می‌باشند جذابیت بیشتری داراست , چون راهی برای فرارو گریز از حقیقت است . اما هنوز معلوم نیست برنامه این مریض خانه برای معالجه اعتیاد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال تا چه حدی مفید باشد .

.

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    5 × 3 =