fxf1com logo
excharge.ir

از بین بیش از 2000 مقاله فارکس و بورس جستجو کنید

fibo

تقلب سنگ‌های قیمتی با فناوری بلاک چین

سنگ نیمه قیمتی «لاریمار» به شدت مورد توجهم شتریان قرار دارد و به همین منظور , حضور دلالان و افراد متقلب در این بازار سبب عرضه انبوهی از سنگ‌های غیراصیل شده است . درین فی مابین , پروژه آتلانتیس آبی رنگ ( Blue Atlantis ) در‌پی استعمال از بلاک چین استلار برای کوتاه کردن دست این دلالان و شناسایی سنگ‌های اصیل است .

سنگ قیمتی لاریمار
لاریمار ( Larimar ) یک سنگ قیمتی است که در استان باراهونا در جمهوری دومینیکن یافت میگردد . بخش اعظمی بر این باورند که این سنگ خواص شفابخش داشته و می تواند باعث بهبود بضاعت ارتباطی صاحبش شود . همچنین بخش اعظمی از مشتریان مایلند از این سنگ در زیورآلات خود استعمال کنند . لاریمار با نام «سنگ آتلانتیس» نیز شناخته میشود . رنگ آبی این سنگ به خاطر جایگزینی مس به جای کلسیم در ترکیب سازنده‌اش ایجاد شده است .

طی دو سال گذشته , تقاضا برای لاریمار سه برابر شده است . همزمان با افزایش محبوبیت این سنگ , افرادی سودجو نیز وارد این بازار شدند و میکوشند از این تقاضا به نفع خود سود ببرند . قاچاق لاریمار به کشورهای دیگر ارتقاء یافته است . همچنین تعداد زیادی لاریمار تقلبی نیز وارد بازار شده است .

پروژه آتلانتیس آبی مجموعه‌ای دربردارنده وکلاء , مدیران معادن , هنرمندان , توزیع‌کنندگان و غیره است که همگی در زنجیره استخراج و فروش این سنگ قیمتی مشارکت دارا‌هستند . هریک از این طرفین از این پروژه منتفع خواهند شد . فناوری بلاک چین قابلیت رهگیری و نیز فروش راحت لاریمار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد .

تبدیل دارایی‌های حقیقی به توکن
تبدیل دارایی‌های سنتی ( مثل لاریمار ) به توکن ارزش زیادی دارد , زیرا نه تنها نقد شوندگی آنها تسهیل می گردد , بلکه به راحتی می‌توان منشاء آنها را رهگیری کرد . کسانی که در عرضه اول توکن‌ ( ICO ) پروژه آتلانتیس آبی‌رنگ شرکت می کنند , بعد ها می توانند توکن خریداری شده خود را در هر هنگامی از طریق صرافی AB Exchange بفروشند .

این صورت از تبدیل دارایی‌ها به توکن به بازار امکان می‌دهد خوبتر بتوانند ارزش این دارایی‌ها را مشخص و معلوم کنند , زیرا توکن‌ها به راحتی خرید و فروش میگردند .

از لاریمار برای ساخت انواع زیورآلات به کارگیری می شود .
بازار فیزیکی در سمت عصر دیجیتال در حرکت است . در این فی مابین , همراه ساختن بازارهای کوچکی مثل بازار لاریمار نیز اهمیت دارد . با فناوری بلاک چین می‌توان بدین هدف دست یافت . پروژه آتلانتیس آبی خیر تنها منجر تغییر و تحول الگوی عملکرد بازار کنونی لاریمار می شود , بلکه استاندارد جدیدی را برای تعریف قیمت سنگ‌های قیمتی در آینده رقم خواهد زد .

توکن برای لاریمار
این توکن به صورت اختصاری به صورت ABDT نامیده شده که مخفف Atlantis Blue Digital Token است . این توکن قرار است در ۶ بدور به فروش برسد و هر بار تخفیفی کمتر از دفعه گذشته به آن تعلق می گیرد . در هر بار فروش , ۵۰ میلیون توکن به فروش میٰ‌رود و در دوز ششم , مجموع ۳۰۰ میلیون توکن فروخته میشود . بعد از فروش اولیه توکن , توکن‌هایی که در دست مجموعه اجرایی جای‌دارد نیز به نرخ روز فروخته می شود تا هزینه‌های این پروژه تامین شود .

مجموعه مذکور , این پروژه را بر روی بلاک چین استلار ( Stellar ) تعریف کردند . این اقدام دو ادله داشت که یکی مقیاس‌پذیری آن و دیگری هزینه پایین تراکنش در آن است .

این نخستین بار نیست که از فناوری بلاک چین در قضیه سنگ‌های قیمتی استفاده می‌گردد . تا قبل از این نیز یک استارتاپ انگلیسی از این فناوری برای بررسی مبدا و سابقه الماس استعمال کرده است .