بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران

کمپانی مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که برنامه ای برای به کارگیری از فناوری بلاکچین به مراد ارتقا در اختیار گرفتن یوزرها بر نام و نشان دیجیتال خویش را در دست مبادرت دارد . آلکس سایمونز ( مسئول رئیس برنامه در واحد نام و نشان مایکروسافت ) اذعان کرد که‌این این مجموعه طی ۱۲ ماه قبلی بر روی تعدادی ایده مربوط به فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری نموده است .

کلمه بلاک چین معمولا با پلتفرم‌های مربوط به ارز دیجیتال ( مانند بیت کوین ) مانوس شده‌است . بلاک چین حاوی شبکه‌ای از بلوک‌هایی است که اطلاعات دردسترس در آنان رمزگذاری شده‌است . این داده ها در یک سرور مرکزی محافظت نمیشود و مدیریت آن هم در اختیار یک استفاده کننده یا این که کمپانی نیست . در واقع این داده ها در سراسر عالم دور از هم است و قابلیت و امکان هک کردن و تغییر تحول این داده ها هم به راحتی نیست .

با وجود این‌که فناوری بلاک چین برای ذخیره داده ها مرتبط با تراکنش‌های همراه با ارزهای دیجیتال واجب است , شیوه‌ای فراوانی برای ذخیره داده ها شخصی هم به شمار میرود .

. ایراد اینجاست که بیشتر یوزرها جزئییات مرتبط با به‌این اجازه‌ها را بررسی نمی کنند و همین دست شرکت‌های بزرگ فناوری داده ها را برای کسب درآمد از این داده ها سری یوزرها باز میگذارد .

درین الگوی نو دیگر نیازی است یوزرها داده ها مایحتاج خویش را به طور دستی وارد نمایند و رابطه داده مرتبط با داده ها شخصی به سامانه یا این که نرم افزار ما یحتاج قادر است نام و نشان استفاده کننده را ثابت نماید . در داده ها استفاده کننده همانند داده ها تراکنش‌ها در بلوک ثبت می‌گردد . مایکروسافت اعلام کرده که برای این فناوری به همیاری بقیه شرکت‌ها و سازمان‌ها هم نیاز خواهد بود .

برنامه تازه مایکروسافت برای به کار گیری از بلاک چین به مراد تایید نام و نشان یوزرها , به ارتقاء امنیت این داده ها و تسهیل رابطه استفاده کننده با سامانه و نرم افزار متبوع می‌انجامد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    14 + 3 =