سرمایه‌گذاری گسترده چین روی استارتاپ‌های بلاک چین

پارک صنعتی بلاک چین در شهر هانگژو چین گفت میلیون‌ها دلار به استارتاپ‌های حوزه بلاک چین یاری مالی مینماید .

این پارک صنعتی به جهت سیاست جدید خود به مراد جذب استعدادهای فنی در قضیه بلاک چین به ارایه چنین کمک‌هایی روی آورده است . به عنوان مثال , کارشناسان بلاک چین می‌توانند از امداد مالی ۴۹۰ هزار دلاری و نیز گرنت کارشناسی ارشد و دکترا بهره‌مند شوند .

استاتاپ‌ها نیز می توانند از کمک‌های بلاعوض و نیز سرمایه‌گذاری‌های ویژه پروژه‌های مربوط به بلاک چین به کارگیری کنند . این کمک‌ها شامل ۲۳۰ هزار دلار به عنوان کمک هزینه استقرار و نیز یک میلیون دلار برای تحقیق و گسترش در فرایند اول استارتاپ‌هاست . استارتاپ‌های با تجربه‌تر نیز می‌توانند تا ۴۸۰ هزار دلار برای اقامت و نیز ۷۸۰ دلار برای پژوهش دریافت کنند .

این پارک صنعتی که در آوریل ۲۰۱۸ افتتاح شد , صندوقی با سرمایه ۱/۶ میلیارد دلار دارااست که برای حمایت از بلاک چین انجام شده است . حدود ۳۰ رصد از مجموع نقدینگی این صندوق از دولت محلی این منطقه تامین می شود . همچنین یک موسسه تحقیقاتی نیز در این منطقه ایجاد شده است که از گسترش فناوری بلاک چین در هانگژو پشتیبانی می نماید .

با وجود اعلام ارقام مذکور , هنوز جزییات دقیقی درباره شرایطی که استارتاپ‌ها جهت دریافت این مبلغ می بایست داشته باشند اعلام نشده است .

چین یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از فناوری بلاک چین در دنیا به شمار می‌رود و برنامه‌های زیادی را برای گسترش این فناوری در مرزوبوم خود دنبال می‌نماید . به عنوان مثال چندی قبل بود که رده‌بندی پروژه‌های بلاک چین توسط دانشمندان چینی منتشر شد . هدف از تکثیر این رده‌بندی , اطلاع‌رسانی درباره شبکه‌های برتر بلاک چین به مراد کار توسط توسعه‌دهندگان بود .

نکته جذاب اینجاست که با وجود فضای حمایتی از بلاک چین , دولت چین همچنان رویکردی سخت‌گیرانه در قبال ارزهای دیجیتال دارد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    1 × 3 =