رئیس جمهور چین: بلاک چین بخشی از انقلاب نوین فناوری است

بر پایه گزارش رویترز , از سال ۲۰۱۷ به این سو , تبهکاران حدود ۱/۲ میلیارد دلار بیت کوین و سایر انواع ارزهای دیجیتال را به سرقت برده‌اند . ارتقاء محبوبیت ارزهای دیجیتال و نیز عرضه بیشتراز ۱۵۰۰ توکن دیجیتال را می‌توان از عمده‌ترین دلایل بزرگ بودن این رقم دانست .

این آمار مبنی بر مطالعه صورت گرفته توسط یک مجموعه پژوهشی غیرانتفاعی موسوم به APWG به دست آمده است . گفتنی است در این مطالعه , سرقت‌های گزارش شده و نیز سرقت‌های گزارش‌نشده ملاک قرار گرفته است .

دیو جیوانز ( Dave Jevans ) که مدیر تیم APWG و نیز یک شرکت امنیتی در حوزه ارزهای دیجیتال است در مصاحبه‌ای به رویترز اعلام کرد : «ارزهای دیجیتال مشکلاتی نظیر فعالیت‌های تبهکارانه و قاچاق موادمخدر و پولشویی را نیز به همراه داراست . اما یک کدام از مشکلات دیگر مربوط به به این حوزه , سرقت ارزهای دیجیتال توسط تبهکاران است . »

آقای جیوان میگوید از مجموع ۱/۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت شده , فقط حدود ۲۰ درصد از آنان بازپس گرفته شده‌اند . او یکی‌از عوارض این رقم پایین را کم‌کاری ارگانهای اجرای قانون در این جور از تبهکاران می داند . او همچنین بر این اعتقاد و باور است که قوانین جدید همگی حفاظت از داده اتحادیه اروپا تاثیری منفی بر این روند دارااست .

آقای جیوان در توضیح این مساله میگوید : «مقررات همگانی حفاظت از داده اتحادیه اروپا پیامدهایی منفی برای امنیت اینترنت داشته و به شکلی ناآگاهانه به تبهکاران سایبری یاری می‌نماید . محدودیت جدید در دسترسی به اطلاعات حساس باعث می‌گردد مراحل تحقیقات در حوزه جریام سایبری , سرقت ارزهای دیجیتال و سایر گونه های بزه در‌این حوزه به کندی پیش برود . »

مقررات حفاظت از داده اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۶ با هدف ساده‌سازی و ثبت قانون ها برای شرکت‌ها به منظور حفاظت از داده‌های خود و بازگرداندن کنترل اطلاعات فردی به شهروندان و ساکنان اتحادیه اروپا ثبت شد .

مقررات حفاظت از داده اتحادیه اروپا بدین معناست که بیشتر اطلاعات مربوط به دامنه‌ّها در WHOIS ( که اطلاعات دارنده دامنه را بر می شود ) از ۲۵ ماه می دیگر تکثیر نمی‌یابد . گفتنی است داده‌های WHOIS یکی بنیادی‌ترین منابعی است که مقامات رسمی و قانونی برای بررسی جریمه ها سایبری از آن استفاده مینمایند .

آقای جیوان میگوید که WHOIS یک کدام از ابزارهایی است که می تواند به بازگرداندن ارزهای دیجیتال سرقت شده و نیز شناسایی افراد خلافکار کمک کند . او در توضیح پیامدهای این قانون میگوید : «به خاطر این قانون خوا هیم دید که نه تنها ابزار اروپا برای تمامی ما در جهت تاریکی میرود , بلکه تبهکاران سایبری نیز به اروپا روان میگردند , زیرا با حضور در اروپا می‌توانند به سراسر عالم دسترسی داشته باشند و هیچ راهی برای کسب اطلاعات از آنان وجود نخواهد داشت . »

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    چهار × چهار =