کمیسیون اقتصادی مجلس وارد موضوع ارزهای دیجیتال شد

کمیسیون اقتصادی به قضیه «ارز‌های دیجیتال» ورود کرد .
به گزارش خبرگزاری میزان ; مدیریت کمیسیون اقتصادی مجلس از ورود این کمیسیون به مسئله «ارز‌های دیجیتال» خبر اعطا کرد و ذکر کرد :
کمیسیون اقتصادی موازی با بانک مرکزی اقدامات خویش را در مسئله مطالعات ارز‌های دیجیتال آغاز کرده و انگیزه ما این است نهایتاً بستر ( پلتفرمی ) را تعریفی کنیم تا بر روی واحد اندازه گیری مبلغی بنشیند و بتواند طرز نقل وانتقال وجوه ارزی ما‌را دراختیار بیاورد .
ر
.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردمان کرمان و راور در گفت‌وگو با خبر نگار تیم سیاسی خبرگزاری میزان از ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به قضیه «ارز‌های دیجیتال» خبر اعطا کرد .
او ادامه داد :
با دقت به تحولات و اتفاقات می‌دانی که در ماه‌های اخیر در حوزه ارز‌های دیجیتال در نظام اجرایی سرزمین داشتیم و هر روز نیز فزاینده‌تر از قبلی می شود فکر‌می‌کنیم این داستان ظرفیتی است که می توانیم نیز برای جدا شدن از سیطره دلار از اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و نیز جدا شدن از تسویه بعضا بانک‌های اروپایی با کشور‌ایران , سود ببریم .
پورابراهیمی بیش تر کرد :
پیرامون این قضیه بانک مرکزی و وزرات اقتصاد و میزان دارایی را موظف کردیم تا این زمینه را در فرمان عمل خویش قرار دهند و امید است ظرف چندین روز آتی این مبادرت عملیاتی شود و گزارش بانک مرکزی درین ارتباط پایانی شود .
این نماینده مجلس بابیان این که کمیسیون اقتصادی مجلس موازی با بانک مرکزی اقدامات خویش را در مسئله مطالعات ارز‌های دیجیتال آغاز نموده است اظهار داشت :
انگیزه ما این است که نهایتاً بستر ( پلتفرمی ) را تعریفی کنیم تا بر روی واحد اندازه گیری مبلغی بنشیند و بتواند طریق جا به جایی وجوه ارزی ما‌را دردسترس بیاورد .
پورابراهیمی تصریح کرد :
این مبادرت به معنی توافق ما با کشور‌های دیگر در قالب ارز‌های دیجیتال است و این سبک راه و روش حاکمیتی است که ما آن را مورد پیگیری قرار داده‌ایم .
مدیریت «کمیسیون اقتصادی» مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :
این گنجایش موجود است که در مورد ارز‌های دیجیتال مقررات تنظیم شود و قاعدتاً بانک مرکزی می بایست دراین مورد اظهار لحاظ نماید . اکنون کمیسیون اقتصادی در حدود یک ماه است که بر روی این قضیه مطالعات خویش را آغاز کرده و گروه این اقدامات با اعلام لحاظ بانک مرکزی و دولت در قالب گزارشی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده‌است و کمیسیون بعداز بررسی آن تصمیم میگیرد که آیا نیازمند بنا کردن برنامه ای برای به کار گیری از این گنجایش هستیم و یا این که خیر؟
پورابراهیمی ابلاغ داشت :
معتقدم ظرفیت فوق العاده‌ای برای جدا شدن مملکت از سیطره دلار در اقتصاد جهانی موجود است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    2 × 2 =