مقایسه کیف پول های مختلف الکترونیکی با هم

مقایسه کیف پول های گوناگون الکترونیکی با نیز

اگرچه به نظر برخی نمی توان برای ( لیبرتی رزرو – وبمانی – پرفکت مانی – گلوبال دیجیتال پی ) را بانک نامید و بهتر است آنان‌را کیف پول های الکترونیک دانست البته در هر حال حقیقت آن است که کاربرد این روش های پرداخت , جهانی و گسترده است و در نقل و انتقالات مالی نقش عمده ای را ایفا می‌نمایند . در‌این مقاله بر آنیم تا به صورت کوتاه و اجمالی سیستم های پولی را از چندین جهت مورد بررسی قرار دهیم . . .

۱ – سرعت در انتقال وجه : در برخی از سیستم های پرداختی انتقال پول آنی است ولی در بعضا دیگر احتمالا تا ۲ الی ۳ ساعت هم به طول انجامد . لیبرتی , پرفکت , آلرت پی , پی پال , گلبال دیجیتال پی در گونه انتقال آنی قرار می گیرند .

 

 

 

 

۲ – کارمزدهای انتقال وجه : این مسئله دارای اهمیتی فراوان است . آلرت پی و پی پال دارای هزینه انتقال بالایی می باشند . به عنوان مثال هزینه انتقال در آلرت پی ۳ درصد نامحدود به علاوه ۳۰ سنت است . یعنی چنانچه شما ۱۰۰۰۰ دلار در آلرت پی منتقل کنید بانک ۳۰۰ دلار کسر خواهد نمود در صورتیکه که هزینه همین مقدار انتقال در لیبرتی معادل ۲ . ۹۹ و در گلبال دیجیتال پی ۱ . ۹۹ می‌باشد . اختلاف کارمزد با اطلاعات زیر برای شما قابل مقایسه خواهد شد :– لیبرتی یک درصد هزینه انتقال و سقف ۲ . ۹۹ دلار

– گلبال دیجیتال پی یک درصد هزینه انتقال و سقف ۱ . ۹۹ دلار

– پرفکت مانی نیم درصد و بدون سقف . در صورتیکه ۱۰۰۰۰ دلار منتقل فرمایید ۵۰ دلار هزینه انتقال شماست که نسبت به لیبرتی ( ۲ . ۹۹ دلار ) دوچندان و نسبت به گلبال دیجیتال ( ۳۰۰ دلار ) مناسب است .

– وب مانی ۰ . ۸ درصد و بدون سقف یعنی در حالتی که ۱۰۰۰۰ دلار منتقل فرمایید ۸۰ دلار کسر می شود .

– آلرت پی سه درصد هزینه انتقال و بدون سقف

– پی پال در میان ۱ . ۹ تا ۳ . ۴ و بدون سقف

۳ – ضوابط داخلی کیف پولهای اینترنتی : بانک های پی پال و آلرت پی نسبت به رفتار کاربران خود مهم می‌باشند . لیمیت کردن حساب , درخواست مدارک و بازگرداندن دلار های مشکوک جزو قواعد فعالیت این دو بانک است . در صورتیکه که بانک های لیبرتی و پرفکت مانی و گلبال دیجیتال پی چنین شیوه ای ندارند و دلار در‌این سیستم ها غیرقابل رجوع است . وبمانی از این جهت حالتی دربین این دو دسته را دارد .

۴ – قانون ها تحریمی : باید دید کدام یک از بانک ها تحت فشار بوده و می‌باشند و کدام یک توجه چندانی به تحریم ها نمی‌کنند . آلرت پی بانکی کانادایی است و از این رو ایران را تحریم نموده است . پی پال نیز آمریکایی و با شرایطی مشقت بار تر از آلرتپی با ایرانیان برخورد می کند . لیبرتی تحت فشار این تحریم ها قرار نگرفته است . اما مناسب تر از لیبرتی از این جهت پرفکت مانی است که حتی لهجه فارسی را نیز در وب سایت خویش قرار داده است و دارای نمایندگی رسمی در کشور ایران است . گلبال دیجیتال پی به جهت فعالیتش تحت ضوابط انگلستان از این جهت پرریسک به نظر می رسد .

۵ – امکانات : پرفکت مانی و وبمانی نسبت به لیبرتی رزرو و گلبال دیجیتال پی دارای امکانات متنوع تری می‌باشند .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    هشت − پنج =