اقدام گوگل به تعلیق تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال

اقدام گوگل به تعلیق تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال
بر پایه ی گزارش بعضا یوزرها کانال تبلیغات گوگل , موسوم به ادوردز ( Adwords ) آمار مشاهده این تبلیغات به شدت کم شده و بعضا از این یوزرها هم اعلام کرده‌اند اکانت کاربری آن‌ها در گوگل ادوردز بسته شده و تبلیغات آنان هم دیگر به
نمایش در نمی‌آید .
مبنی بر گزارشی که از طرف یک کمپانی بازاریابی فعال در زمینه عرضه نخستین سکه ( ICO )  ارایه شده , تعداد دفعات مشاهده تبلیغات این موسسه کاهش قابل توجهی داشته است . جدول ذیل آمار مرتبط با یک دوران ۲۴ ساعته را نشان میدهد .
اقدام گوگل به تعلیق تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال
آمار مرتبط با مشاهده تبلیغات مرتبط با ارز دیجیتال و کاهش دفعات نمایش و مشاهده
ولی رسانه نشر دهنده این خبر در آنالیز خویش از عوارض پیدایش این مسائل گفت تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال گهگاه دارنده برچسب «محدود» ( limited ) هستند و این بدان معناست که با وجود تایید از سمت گوگل , نمایش آن صرفا برای گروه‌های سنی , ساکنان مناطقی یگانه و یا این که دستگاه مشخصی ( مانند موبایل هوشمند ) امکان‌پذیر است .
بررسی داده ها مرتبط با شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال نشان می دهد تبلیغات بعضا از آنان به وضعیت تعلیق درآمده است . صاحبان بعضی از این شرکت‌ها هم داعیه مینمایند چه بسا اکانت کاربری آن ها کلا بسته شده‌است .
یکی این یوزرها اذعان کرد اکانت شرکتش که در زمینه توسعه فناوری بلاک چین فعالیت می کند به خاطر آنچه «ارائه نادرست» ( misrepresentation ) خوانده شده بسته شده‌است و قابلیت و امکان تغییر‌و تحول و اصلاج آن هم موجود هست . وی می‌ ; وید :
«من کلیه بخش‌های وبسایتم یعنی www . blockbi . com را بررسی کردم و هیچ نشانه‌ای از نقض ضوابط گوگل در آن نیافتم . ما در حوزه فناوری بلاک چین عمل داریم و خدمات‌مان را به امارات متحده عربی عرضه می کنیم . هنگامی گروه گوگل عوارض این تعلیق را نمی‌ ; وید , ما بایستی چه عمل کنیم؟»
در‌این در بین ,  برخی یوزرها به‌این درخواست امداد جواب دادند . یک کدام از این یوزرها در جواب اظهار‌کرد استدلال این تعلیق ممکن است این باشد که تبلیغ دهندگان به تهیه و تنظیم قوانین سرویس ها مالی ادوردز کاملا توجه نکردند .
این نخستین بار نیست که سایت‌های بزرگ موانعی را برای شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین پدید می آورند . برای مثال , به طور قانونی از ممنوعیت تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال خبر بخشید . همینطور بعضا منابع مطلع از اراده گوگل برای ممنوع ساختن این گونه تبلیغات خبر داده‌اند .
گفتنی است گوگل در جواب به‌این موردها اعلام کرده که هیچ تغییری در قوانین سرویس ها مالی خویش نداده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    دو × دو =