عرضه اولین کیف پول ارز دیجیتال اندرویدی با قابلیت دسترسی

یوزرهای بیت کوین از این به بعد می‌توانند از طریق گوشی هوشمند خود نیز به شبکه لایتنینگ دسترسی داشته باشند . استارتاپ فرانسوی ACINQ نخستین نسخه از کیف پول اکلر ( Eclair ) را منتشر کرد که بر روی گوشی‌های اندرویدی ( نسخه ۵ به بالا ) قابل نصب است . براین اساس کاربران می‌توانند از طریق این اپلیکیشن به شبکه لایتنینگ بیت کوین دسترسی داشته باشند . این نخستین اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال است که قابلیت و امکان دسترسی به شبکه لایتنینگ را به کاربر می دهد . گفتنی است یکی‌از کاربردهای مهم شبکه لایتنینگ برای پرداخت‌های روزمره با بیت کوین است .

ولی شبکه لایتنینگ ( Lightening Netwrok ) چیست؟ انجام تراکنش بر روی شبکه بیت کوین معمولا بسیار زمان‌بر بوده و مبلغی نیز به ازای هر تراکنش به عنوان کارمزد کسر می شود . شبکه لایتنینگ یک شبکه سوار شده بر روی شبکه اصلی بیت کوین است که می‌تواند تراکنش‌های انتقال بیت کوین را به صورت آنی به انجام رساند و صرفه‌جویی زمانی و مالی را برای کاربر به همراه داشته باشد . به این ترتیب یکی اصلی‌ترین مشکلات بیت کوین حل میشود .

اپلیکیشن کیف پول اکلر ( Eclair ) به زبان اسکالا ( Scala ) درج شده شده است . دو نرم‌افزار دیگر نیز برای ارتباط با شبکه لایتنینگ وجود دارد . یکی آن ها که توسط لایتنینگ لبز منتشر شده به زبان گو ( Go ) نوشته شده شده است . نرم‌افزار سوم نیز که توسط بلاکاستریم ( Blockstream ) تهیه شده به لهجه سی ( C ) است .


استارتاپ فرانسوی ACINQ در پستی درباره این متاع نوشت : «اکلیر والت , نسل بعدی کیف‌های پول بیت کوین بر طبق شبکه لایتنینگ است . از این کیف پول می‌توان به عنوان کیف پول معمولی بیت کوین به کار گیری کرد و در عین درحال حاضر برای پرداخت‌های پر سرعت و کم هزینه از اتصال آن به شبکه لایتنینگ سود گرفت . »

همان طور که دیدید , اپلیکیشن کیف پول اکلر ( Eclair ) قادر است به بلاک چین بیت کوین و نیز به شبکه لایتنینگ متصل شود . به همین بهانه نیازی نیست کاربران کیف پول بیت کوین خود را به دو قسمت برای هریک از اینها تقسیم کنند . این اپلیکیشن از زمان انتشار تاکنون با استقبال خیر از سمت کاربران روبرو شده است .

با این حال مواردی موجود است که کاربران باید به آن اعتنا کنند . کیف‌های پول ارز دیجیتال معمولا یک عبارت بازیابی را به کاربر می دهند که در صورت عدم دسترسی او به کیف پول , محتوای آن قابل بازیابی باشد . این عبارت بازیابی که معمولا دربردارنده چندین کلمه و واژه تصادفی است می بایست بوسیله کاربر نوشته شده و در جایی امن حفظ شود . اما این کار برای ارز دیجیتال در شبکه لایتنینگ امکان‌پذیر نیست . در صورتیکه کاربر دیگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشد , دیگر نمی‌تواند به ارز دیجیتال ذخیره شده در شبکه لایتنینگ نیز دسترسی یابد .

همچنین اپلیکیشن کیف پول اکلر ( Eclair ) فعلا زبده به دریافت ارز دیجیتال نیست . افزون بر این سن این اپلیکیشن جدیدا طراحی شده , شاید اشکالاتی داشته باشد و این مشکلات سبب به از دست رفتن رمزارز کاربران شود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    12 − پنج =