طرح بزرگ‌ترین الماس فروشی دنیا برای استفاده از بلاک چین

مجموعه دی بیرز ( De Beers ) بیان کرد تیم سیگنت ( Signet ) که بزرگ‌ترین مجموعه فروش الماس در دنیاست قصد داراست به پلتفرم تریسر ( Tracr ) که به ارزیابی زنجیره تامین این جواهر میپردازد بپیوندد . هدف این مجموعه , ارتقا شفافیت در صنعت الماس و نیز ارتقا اطمینان خاطر در مشتریان است .

سیگنت از نسخه آزمایشی پلتفرم تریسر استفاده خواهد کرد . این موسسه براین اساس می‌تواند یک «لینک دیجیتالی» را از مرحله تولید تا نقطه فروش الماس بسازد . فعالان حاضر در‌این زنجیره این اطمینان را دارند که نیازهای شرکت‌های تریسر و نیز فروش الماس تامین شود . گفتنی است رهگیری الماس اصلی‌ترین خواسته آن‌ها به شمار می رود .

تریسر یک سند دیجیتال برای هر الماس ساخت می نماید . این گواهی بر روی پلتفرم قرار گرفته و دربردارنده خصوصیات اساسی الماس و نیز تراکنش‌های مربوط است . براین اساس مشتریان می‌توانند از طبیعی و بدون خلل بودن الماس خود اطمینان نتایج کنند .

بروس کلیور ( Bruce Cleaver ) که مدیرعامل مجموعه دی بیر است در این زمینه میگوید : «تمرکز تریسر بر آورد منافع ناشی از به‌کارگیری بلاک چین به همه افرادی است که در زنجیره بها الماس حضور دارند . به این صورت مشتریان از خرید خود مطمئن خواهند بود , خرید به شکلی کارآمد و با کمترین هزینه‌های جانبی صورت می‌گیرد و البته شفافیت این صنعت نیز افزایش می‌یابد . »

استارتاپی که با بلاک چین به خریداران الماس یاری وکمک می‌کند

بمقر اصلی جواهرفروشی سیگنت در اوهایو است و در بازارهای کانادا , آمریکا و بریتانیا نیز به کار سرگرم است . این جواهرفروشی درجه اول در میان الماس‌فروشی‌ها در اختیار دارد . در سال ۲۰۱۷ , این جواهرفروشی توانست بیشتراز ۳/۸ میلیارد دلار الماس به فروش برساند . مبنی بر گزارش سالیانه ۲۰۱۸ نیز این موسسه ۷ درصد از سهم بازار جواهرات ایالات متحده را در دست داراست .

حدود چند هفته پیش بود که خبر رسید گروه دی‌ بیرز توانست ۱۰۰ قطعه الماس را از معدن تا فروشگاه با استفاده از فناوری بلاک چین رهگیری کند .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    6 − 4 =