کیف پول ارز دیجیتال بدون نیاز به اینترنت: همکاری سامورایی با گوتنا

سامورایی ( Samourai ) که یک شرکت ارایه دهنده کیف پول رمرارزهاست قصد دارارد یک اپلیکیشن اندرویدی با امکان کارکرد فارغ از دسترسی به اینترنت را طراحی کند . این اقدام قرار است با همکاری شرکت گوتنا ( GoTenna ) صورت گیرد . گوتنا یک گروه پیشتاز در زمینه ارتباطات در محیط‌های سوای دسترسی به آنتن همراه است . این فناوری در اصصطلاح «توری» ( Mesh ) نام دارد و در محیط‌های دورافتاده و یا مواقع بروز بلایای طبیعی دارای منفعت است . اپلیکیشن اندرویدی مورد نظر تکس‌تنا ( TxTenna ) نام دارد و به کاربران امکان می‌دهد گوشی‌های خود را با آنتن‌های سیار شرکت گوتنا هماهنگ کنند . به این ترتیب قابلیت انجام تراکنش با رمزارزها در محیط‌های فاقد پوشش آنتن تلفن همراه مهیا می شود .

شرکت گوتنا در ساخت انواع سخت‌افزارهای تسهیل‌کننده شبکه توری فعالیت دارد . این شبکه قابلیت ارتباط مستقیم در میان گوشی‌های گوناگون را فراهم می‌سازد . در صورتی‌که تعداد زیادی گوشی در کنار هم قرار گیرد , مسیری برای تبادل داده‌ها آماده می شود و نیازی به فراهم‌کننده اینترنت و یا دکل مخابراتی نخواهد بود .

ریک میرز یک کدام از مدیران شرکت گوتنا میگوید : «شبکه عظیم و تمرکز مخابراتی احتمالا به خاطر بلایای طبیعی نظیر طوفان ۲۰۱۲ سیدنی از کار بیفتد . همچنین بعضی از جمله ها سایبری نیز میتواند آن را از کار بیاندازد . در‌این حالت چه کاری باید انجام داد؟ اگر اپراتورها تصمیم بگیرند قیمت را تا حد زیادی افزایش دهند چه؟ شبکه توری صرفا جایگزین معقول برای این شبکه‌های متمرکز سنتی میباشند . این شبکه‌ها کاملا متمرکز و دموکراتیزه می‌باشند و توان ارتباطات را در دستان مردم قرار می دهند . از آن مهم‌تر این که از مقاومت بیشتری در قبال بلایلی پیش‌بینی نشده برخوردارند . برای فعال سازی شبکه توری صرفا کافی است گوشی‌تان به یک تلفن همراه دیگر متصل شود . »


گوتنا ابزاری کوچک است که امکان ساخت شبکه توری ( مش ) را پدید می‌آورد .
کیف پول سامورایی اهمیت زیادی به مقاومت در قبال سانسورها و نیز ابزارهای مرتبط با محافظت اطراف محرمانه می‌دهد . این کیف پول رمزارزها از سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد . سامورایی با دارا بودن قابلیت‌هایی مانند تعامل بی واسطه با گره‌های معتمد شبکه و نیز امرها بر اساس پیامک برای پاک کردن کیف پول از شیوه دور توانسته مخاطبان زیادی بیابد . بسیاری از کاربران برای دستیابی به سطح بالاتری از امنیت در تراکنش‌های بیت کوینی بدین کیف پول روی آوردند .

گفتنی است سامورایی یک سری کد نیز برای «پونی دایرکت» ( Pony Direct ) منتشر کرده است . این ابزار برای اعلام تراکنش‌ها به شبکه بلاک چین بر بستر پیام کوتاه به کار می‌رود .

مدیرعامل سامورایی می گوید : «ما بر این باوریم که یکی اساسی‌ترین ارزش‌های که بیت کوین آماده می‌سازد , مقاومت در قبال سانسور است . آزادی برای انجام تراکنش‌ها , آن هم بدون کسب اجازه چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن چشم‌پوشی کرد . ما دیدیم که اینترنت که روزی آزاد بود تبدیل به یک باغ محصور شده است . »

او به دنبال گفت : «ما در اکنون ساخت تغییراتی در کیف پول سامورایی هستیم که قابلیت و امکان زمان طولانی‌تر برخورد و نیز تجربه آفلاین را مهیا می‌سازد . با انتشار اپلیکیشن تکس‌تنا , کاربران کیف پول سامورایی می‌توانند تلفن همراه خود را آفلاین نگه داشته و در عین هم اکنون بتوانند تراکنش‌های دریافت و پرداخت را با کمترین دردسر به انجام رسانند . »

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    1 × سه =