تیم دراپر: بلاک چین می‌تواند مردم را از دولت‌های ناکارآمد رهایی بخشد

تیم دراپر , ثروتمند آمریکایی و سرمایه‌گذار سرشناس سیلیکون که سابقه سرمایه‌گذاری نخستین بر روی شرکت‌هایی مثل اسکایپ و تسلا را در کارنامه خود دارد اخیرا در کنفرانسی در وین اعلام‌کرد که بلاک چین میتواند ادله رهایی شهروندان از ناکارآمدی دولت‌هایشان باشد .

دراپر در این کنفرانس چشم‌اندازش برای دولت دیجیتال بر اساس بلاک چین را تشریح کرد . او بر این باور است که در آینده , فناوری بلاک چین با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند در کنار هوش مصنوعی قادر است نقش و مسئولیت‌های دولت‌ها را از مبنا متحول سازد . او اظهار‌کرد : «اگر بیت کوین , بلاک چین با قراردادهای هوشمند و هوش تصنعی را با هم ترکیب کنیم , می‌توانیم یک نظام دیوان‌سالاری ایده‌آل بسازیم . »

دراپر پیرو توضیح چشم‌اندازش , مثالی از خدمات پزشکی و سلامت زد . به این ترتیب که شهروندان می‌توانند همه داده‌های مربوط به سلامت خود اعلم از تصاویر رادیولوژی , ارزیابی دی‌ان‌ای , آزمایش خون و سایر یافته‌ها را بر روی بلاک چین ذخیره کنند . در این حالت یک سامانه خودکار با استعمال از هوش تصنعی می‌تواند به آنالیز آن ها پرداخته و توصیه‌ها و هشدارهایی را برای هر فرد ارسال کند .

تیم دراپر می گوید بعد از این‌که همه این اطلاعات بر روی بلاک چین قرار گرفت , افراد قادر خواهند بود به راحتی از یک مکان ( مانند کشور ) به مکانی دیگر که دولت کارآمدتری داراست مهاجرت کنند . او میگوید : «بیمه , خدمات طبابت و نیز املاک به شکلی نه چندان کارآمد ارایه می‌شود و نیاز به پول زیادی داراست . دولت‌هایی که پول بیشتری مصرف مینمایند اما این خدمات را به شکلی ضعیف‌تر وارد میکنند از این فناوری احساس خطر خواهند کرد . »

مدتی پیش بود که تیم دراپر توصیه تقسیم ایالات کالیفرنیا را داده بود تا , اداره آن ساده‌تر شود . او بر این اعتقاد و باور است که قوانین بیش تر از میزان زیادی در حوزه فناوری اطلاعات در‌این ایالت وجود دارد که دست‌وپاگیر می باشند . از لحاظ او , این قوانین دلیل از در میان رفتن انگیزه برای کار میشود .

تیم دراپر از هواداران جدی ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین نیز به شمار می‌رود . او تا قبل از این گفته بود اهمیت بیت کوین و فناوری بنیادینش ( یعنی بلاک چین ) حتی از اهمیت دوره‌های سرنوشت‌ساز تاریخ آدم نظیر عصر آهن , رنسانس و انقلاب صنعتی نیز بیشتر است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    بیست − نوزده =