راهبرد بلندپروازانه سال ۲۰۲۱ امارات برای فناوری بلاک چین

 

روحانی محمد بن راشد ( حاکم دبی و نخست‌وزیر امارات متحده عربی ) «راهبرد سال ۲۰۲۱ بلاک چین» این میهن را با هدف تبدیل این سرزمین به پیشتاز در استفاده از این فناوری برگزار می کند .

این جایگاه عالی‌رتبه امارات در توضیح این برنامه بیان کرد که بهره‌گیری از بلاک چین به برنامه این مرزوبوم برای رویا رویی با چالش‌های آینده و صرفه جویی ۱۱ میلیارد درهمی ( حدود ۳ میلیارد دلاری ) برای کاهش هزینه‌های اداری این میهن کمک می‌نماید . او همچنین اظهار‌کرد بهره‌گیری از این فناوری به کاهش میلیون‌ها ساعت صرف شده برای امور متفاوت , کاهش ۳۸۹ میلیون مدرک کاغذی دولتی و نیز عدم نیاز به ۱/۶ میلیارد کیلومتر رانندگی می‌انجامد .

او ذکر کرد : «پذیرش این فناوری بازتاب‌دهنده کیفیت زندگی در امارات متحده عربی است و تراز شور شهروندان را افزایش خواهد داد . تا سال ۲۰۱۲ حدود نیمی از تعاملات در سطح دولتی با استفاده از فناوری بلاک چین صورت خواهد گرفت…این فناوری موجب صرفه‌جویی در طول , انرژی و نیز منابع شده و به افراد امکان می‌دهد بیشتر تعاملات خود را در هنگامی کوتاه‌تر به انجام رسانند که در نهایت به سود زندگی و کارشان خواهد بود . »

این راهبرد بر چهار اصل با اهمیت استوار است که به ترتیب «شادی شهروندان و ساکنان» , «کارایی دولت» , «قانون‌گذاری پیشرفته» و «کارآفرینی جهانی» است .

دولت امارات قصد داراست برای برگزاری دوره‌های آموزشی , حادثه ها و کارگاه‌های مرتبط با فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری کند . همچنین قرار است رشته‌های تخصصی مرتبط با رمزگذاری و بلاک چین در دانشگاه‌های این مرزو بوم فعال سازی شود .

امارات متحده عربی یکی از کشورهای پیشتاز منطقه خاورمیانه و نیز عالم در بهره‌گیری از فناوری‌های نوین است که نگاه ویژه‌ای نیز به بلاک چین داراست . تا قبلی از این نیز طرح‌های متنوعی در امر این فناوری درین مرز و بوم طراحی و اجرا شده است .

 

 

 

 

به عنوان مثال , یکی این طرح‌ها سامانه‌ای است که سابقه خودروها ( از ساخت تا اسقاط ) را بر روی شبکه بلاک چین ثبت مینماید . این سامانه تا سال ۲۰۲۰ با همکاری شرکت آی‌بی‌ام اجرایی میشود . همچنین پلتفرم گردشگری در میان شرکتی نیز با فناوری بلاک چین قرار است درین مملکت اجرا شود . ثص
روحانی محمد بن راشد ( حاکم دبی و نخست‌وزیر امارات متحده عربی ) «راهبرد سال ۲۰۲۱ بلاک چین» این میهن را با هدف تبدیل این میهن به پیشتاز در استعمال از این فناوری برگزار می کند .

این جایگاه عالی‌رتبه امارات در توضیح این برنامه بیان کرد که بهره‌گیری از بلاک چین به برنامه این کشور برای مقابله با چالش‌های آینده و صرفه جویی ۱۱ میلیارد درهمی ( حدود ۳ میلیارد دلاری ) برای کاهش هزینه‌های اداری این میهن یاری می‌کند . او همچنین بیان کرد بهره‌گیری از این فناوری به کاهش میلیون‌ها ساعت صرف شده برای امور متفاوت , کاهش ۳۸۹ میلیون مدرک کاغذی دولتی و نیز عدم نیاز به ۱/۶ میلیارد کیلومتر رانندگی می‌انجامد .

او خاطرنشان کرد : «پذیرش این فناوری بازتاب‌دهنده کیفیت زندگی در امارات متحده عربی است و سطح شور شهروندان را افزایش خواهد بخشید . تا سال ۲۰۱۲ حدود نیمی از تعاملات در سطح دولتی با استعمال از فناوری بلاک چین صورت خواهد گرفت…این فناوری موجب صرفه‌جویی در طول , انرژی و نیز منابع شده و به افراد قابلیت می دهد بیشتر تعاملات خود را در هنگامی کوتاه‌تر به انجام رسانند که در نهایت به سود زندگی و کارشان خواهد بود . »

این راهبرد بر چهار اصل دارای اهمیت استوار است که به ترتیب «شادی شهروندان و ساکنان» , «کارایی دولت» , «قانون‌گذاری پیشرفته» و «کارآفرینی جهانی» است .

دولت امارات قصد دارد برای برگزاری دوره‌های آموزشی , حادثه ها و کارگاه‌های مرتبط با فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری کند . همچنین قرار است رشته‌های تخصصی مرتبط با رمزگذاری و بلاک چین در دانشگاه‌های این میهن فعال سازی شود .

امارات متحده عربی یکی کشورهای پیشتاز حیطه خاورمیانه و نیز عالم در بهره‌گیری از فناوری‌های نوین است که نگاه ویژه‌ای نیز به بلاک چین داراست . تا قبلی از این نیز طرح‌های متنوعی در زمینه‌ی این فناوری در این میهن طراحی و اجرا شده است .

به عنوان مثال , یکی این طرح‌ها سامانه‌ای است که سابقه خودروها ( از ساخت تا اسقاط ) را بر روی شبکه بلاک چین ثبت می نماید . این سامانه تا سال ۲۰۲۰ با همکاری شرکت آی‌بی‌ام اجرایی میشود

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    چهار × 3 =