آینده گردشگری با کمک بلاک چین

ایلیا ارلوف ( Illya Orlov ) بر این یقین است که فناوری بلاک چین فرصتی باارزش را در اختیار فعالان صنعت توریسم قرار میدهد و می تواند الگوی در حال حاضر را به کلی متحول سازد .

آقای ارولوف یکی از بنیانگذاران تراول‌چین ( TravelChain ) است که قابلیت و امکان تبادل غیرمتمرکز داده‌های مرتبط با هدف های توریسم و تجربیات مسافران را مهیا می‌سازد . اکنون مسافران می توانند با به اشتراک‌گذاری بی واسطه تجربیات خویش به شکلی بدون واسطه و امن با شرکت‌های فعال در مورد مسافرت کسب درآمد نمایند و شرکت‌های حوزه توریسم هم می توانند تولیدات و سرویس ها نو خویش را به شکلی آسان‌تر از طریق بلاک چین در اختیار مشتریان خویش قرار دهند .

ایلیا اورولف توضیح میدهد که تراول‌‌چین بر خلاف بقیه پلتفرم‌ها از بلاک چین بر پایه ی گرافین ( grapheme – based blockchain ) خودش به کار گیری مینماید . بنابراین شرکت‌های فعال در حوزه توریسم میتوانند دسته کسب‌وکار مورد‌علاقه خویش را روی این پلتفرم سوار نمایند .

تفاوت در میان بلاک چین استاندارد و بر اساس گرافین این است که دومی به یوزرها قابلیت بازدید داده ها تمامی قسمت‌های سامانه را میدهد و در عین حال اطلاعاتی که می بایست خصوصی بماند را به شکلی امن رمزگذاری مینماید . هرکدام از یوزرها کلید ویژه‌ای برای دسترسی به داده ها خویش دارا هستند .

آقای اورلف میگوید : «در شرایط فعلی هیچ بلاک چینی سریع‌تر و قادر از بلاک چین بر طبق گرافین نیست . افزون بر این , یوزرها این فناوری باورهایی شبیه باورهای ما دارا‌هستند . »

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    4 × 3 =