نابرابری جنسیتی در ارزهای دیجیتال

نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!
با توجه به نظرسنجی‌های متفاوت و مطالعات تحقیقاتی در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال متوجه شدیم درصد زنانی که در‌این ارزها سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته‌اند فراوان کم‌تر از مردان است .
پیش تر تماما به مورد تبعیض جنسیتی در دنیای بلاک چین پرداخته ایم . در این راستا مطالعه مقاله «آیا بلاک چین مشکل تبعیض جنسیتی دارد؟» به شما توصیه می شود .
به تازگی تلاش‌های اکثری برای مشارکت دادن زنان در فن‌آوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال صورت‌گرفته است , «بنیاد زنان بلاک چین» عملکرد کرده‌ تا زنان بیشتری را در‌این فضاها بکار گیرد .
تناقض در مشارکت
طبق بررسی های سایت Coin . dance در ماه می ۲۰۱۸ به این سود میرسیم که ۹۴٫۷۳ درصد مردان و ۵٫۲۷ درصد زنان در سرمایه گذاری بیت کوین فعال می باشند .
در ماه اکتبر ۲۰۱۷ تحقیقاتی درمورد کیف پول اتریوم صورت گرفت که این آمار نشان میدهد ۸۴ درصد از کاربران آن مرد و تنها ۱۶ درصد از اعضا را زنان تشکیل داده اند .
این اختلافات فاحش فی مابین مردان و زنان سرگرم ارزهای دیجیتال را میتوان به مسائل روانشناختی میان زنان و مردان و با اهمیت تر از آن نسبت ریسک پذیری مردان ربط داد . این مسائل روانشناختی نشان می‌دهد که ” استرس , در تصمیم‌گیری‌های خطرناک سبب تغییر‌و تحول استراتژی می شود , پس بدین نتیجه می رسیم که مردان ریسک بیشتری می کنند و تلاش می کنند بر استرس خود غلبه کنند . مشاغل بانکی و مالی گاها شامل تصمیم گیری های خطرناک و رنج میباشند که میتوانند منجر ایجاد استرس شوند .
آقای Doug Sundheim مشاور موفقیت و رهبری در مقاله ای به این قضیه اشاره کرد که زنان تاکید بیشتری بر عواقب منفی ریسک نسبت به مردان دارند :
هنگامی که با یک تصمیم لبریز ریسک مواجه هستیم , رهبران باید عامل ها زیادی را بررسی کنند , دو مورد از مهمترین آنها را در ذیل اورده ایم :
در ابتدا این که با ریسک جان دار چقدر به اهداف استراتژیک خود دست خواهد یافت و دوم , تاثیر این ریسک بر افرادی که دخیل آن هستند چقدر است .
در عمل من متوجه ‌شدم که تمایل مردان برای تاکید بر این عوامل خیلی بیشتر بر زنان است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    پانزده − 2 =