فهرست ۵۰ شرکت برتر فین تک

در سو‌مین فهرست ۵۰ کمپانی برتر جهان در حوزه فین تک که فین‌تک ۵۰ ( Fintech50 ) نامیده می گردد , اسم ۱۱ کمپانی فعال در موضوع فناوری بلاک چین و هم انواع ارز دیجیتال رمزپایه نیز موجود است . این فهرست در ۱۳ فوریه ۲۰۱۸ به وسیله فوربز منتشر شد .

جذاب است بدانید بنیانگذاران ۳ تا از این شرکت‌ها یعنی «بیتفری گروپ» ( Bitfury Group ) , «کوینبیس» ( Coinbase ) و «ریپل» ( Ripple ) از پاراگراف اشخاصی می‌باشند که قبلا در فهرست ثروتمندترین اشخاص در دنیای ارز دیجیتال نشریه فوربز نیز قرار داشتند . فوربز در مقاله‌ای منقطع به بررسی و واکاوی بیشتر اثرات بلاک چین و شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال رمزپایه پرداخته است .

از ۹ شرکتی که در فهرست فوربز قرار گرفته و تحت عنوان آینده دار بلاک چین و ارز رمزپایه از آن‌ها نام برده شده‌است , ۵ تا از آن ها برای نخستین دفعه درین فهرست قرار گرفته‌اند . همینطورگونه فعالیت‌هایی که‌این شرکت‌ها دارا هستند , بنیانگذاران آن‌ها , شیوه تامین مالی و تهدیدی که برای بقیه افراد تولید مینمایند هم مورد واکاوی قرار گرفته است .

برای مثال , شرکت بلاک چین ( Blockchain ) به تیتر محبوب‌ترین کیف پول ارز دیجیتال» تعریف شده‌است که تهدیدی جدی برای کوینبیس و زاپو ( Xapo ) به شمار میرود . همینطور چین ( Chain ) که به ارایه فناوری بلاک چین و اپلیکیشن میپردازد هم تهدیدی برای «شیوه‌های ناکارآمد ثبت مالی» به حساب میآید .

ویم ( Veem ) و رابین هود ( Robinhood ) که در فهرست فین‌تک ۵۰ سال ۲۰۱۸ آمده‌اند هم به دنیای ارز دیجیتال رمزپایه مربوط می‌باشند , با این حال فوریز قضیه کار آنها‌را در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال رمزپایه ذکر نکرده است .

ویم یک سامانه ارسال و اخذ پول برای کسب‌وکارهاست که از فناوری بلاک چین به کارگیری مینماید . همینطور رابین هود هم یک نرم افزار خرید و فروش سهام است که اخیرا خاطرنشان کرد سیستمی را برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم , آن نیز سوای کارمزد فعال‌ساز‌ی نموده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    1 × 1 =