پیشتازترین شرکت فعال در زمینه ارایه خدمات توالی ژنتیک

 پیشتازترین شرکت فعال در زمینه ارایه خدمات توالی ژنتیک

 

 

کمپانی ماکروژن ( Macrogen ) در کره جنوبی , پیشتازترین کمپانی فعال در قضیه ارایه سرویس ها توالی ژنتیک در‌این میهن به شمار می رود . این کمپانی اعلام کرد در درحال حاضر فعالیت برای توسعه و گسترش پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین برای ذخیره داده ها مرتبط با فعالیت‌های خویش است .

ماکروژن با همیاری شرکت بیگستر ( Bigster ) می‌خواهد یک اکوسیستم کلان داده را پباده سازی نماید . این فضای ذخیره امن و سری است و می‌توان حجم متعددی از داده‌های اساسی ژنومیک و داده ها شخصی را در آن ذخیره کرد .

در اطلاعیه نشر داده شده بوسیله کمپانی ماکروژن آمده است که پیشرفت‌ها در حوزه ژنومیک , عرش طبی در عالم را دگرگون می‌سازد . ژنومیک قابلیت و امکان تشخیص ظریف , معالجه و پیشگیری را میدهد . کلان داده‌های طبابت که حاوی داده ها ژنومیک و هم داده ها دیگر مرتبط با سالم و سبک معاش را دربرمیگیرد . این داده ها معمولا بایستی خصوصی بماند . به همین منظور , صنعت های داروسازی و سالم هزینه متعددی را برای مراقبت از این داده‌ها صرف مینمایند .

 

 

 پیشتازترین شرکت فعال در زمینه ارایه خدمات توالی ژنتیک

 

 

کاپ سئوک ( مدیرعامل ماکروژن ) در گفتگویی با یکی‌از روزنامه‌های انگلیسی گویش کره جنوبی گفت : «نقل و انتقال داده‌های ژنتیکی با وجود کاربردهای گسترده‌ای که داراست , به خاطر مساله مرتبط با محرمانگی و هم مانع ها فناوری فراوان سخت است . امید است این پلتفرم مبنی بر بلاک چین قابلیت گردش آزاد این داده‌ها را مهیا سازد . »

طبق برنامه اعلام شده , این پلتفرم قرار است تا ژوئن ۲۰۱۹ فراهم شود . این بلاک چین مجوزی دسترسی‌های محدودی را در اختیار نهاد های یگانه مانند شرکت‌های داروسازی , شرکت‌های حوزه زیست فناوری و هم شرکتهای پژوهشی قرار میدهد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    4 × 1 =