زبان برنامه‌نویسی مارلو : رقیب جدید اتریوم

زبان برنامه‌نویسی مارلو : رقیب جدید اتریوم
کاردانو اخیرا اعلام کرده پیرو بسط یک گویش برنامه‌ نویسی تازه به اسم مارلو ( Marlowe ) است . این گویش برنامه‌ نویسی که به طور ویژه برای شبکه بلاک چین کاربرد داراست , رقیبی بدون شوخی برای اتریوم خواهد بود .
اتریوم یک کدام از باسابقه‌ترین بازیگران در بازار ارزهای دیجیتال است و اینک از نگاه سهم بازار , پس از بیت کوین در رده دوم قرار بخشید . اتریوم را می بایست پیشتاز در طراحی قرارداد هوشمند و ابزارهای برنامه‌ نویسی برای آن دانست
.
رقابت کاردانو با مارلو در قبال اتریوم
کاردانو هم قصد دارااست در موضوع قراردادهای هوشمند حرفی برای بیان کردن داشته باشد . به همین بهانه , این شرکت به‌دنبال توسعه و گسترش زبانی نو به اسم مارلو است . کاردانو قصد داراست از مارلو تحت عنوان یک زبان یگانه دامنه  ( دارنده کاربردهای محدودو مشخص و معلوم ) استعمال نماید . لهجه برنامه‌ نویسی مارلو برای نگارش و اجرای قراردادهای مالی کاربرد دارااست . مارلو بر زبان هسکل استوار است .
گروه بسط این لهجه برنامه‌ نویسی در کاردانو این نوع توضیح میدهد : «برای این که یوزرها بتوانند از مارلو به کارگیری نمایند , بایستی سوای اجرای قرارداد هوشمند در کانال بلاک چین , از طرز اجرای آن با خبر باشند . »
زبان برنامه‌نویسی مارلو : رقیب جدید اتریوم
استعمال از مارلو در صنعت مالی
این گویش برنامه‌ نویسی در صنعت مالی مورد به کارگیری قرار خواهد گرفت . در صورت عرضه آخرین مارلو می‌توان اشکال قراردادهای مالی را با به کار گیری از آن تعریف و بر روی کانال اجرا کرد .
عرضه این لهجه باعث خواهد شد کاردانو از رده به مراتب بهتری در صنعت مالی برخوردار شود . درین در میان , قراردادهایی که نیاز به ناظر دارا هستند بیشتر از دیگر گونه های قراردادها می توانند از این امکان بهره‌مند شوند .
کاردانو ابزاری آنلاین را هم به اسم میدو ( Meadow ) پباده سازی نموده است . این ابزار پایین اینترنت قابلیت و امکان تعریف قرارداد هوشمند , بررسی و شبیه‌سازی اجرای آن را مهیا می‌سازد . در واقع , میدو مسئله را برای به کار گیری هر چه خوبتر از لهجه برنامه‌ نویسی مارلو مهیا می کند .
پلوتوس : کالا دیگری از کاردانو
البته کاردانو در جهت انگیزه خویش برای اشاعه به کار گیری از قراردادهای هوشمند بر بستر بلاک چین , به مارلو بسنده نکرده است . این موسسه , لهجه دیگری را هم به نام پلوتوس ( Plutus )  در دست پباده سازی دارااست . چارلز هاسکینسن ( بنیانگذار و مدیرعامل کاردانو ) اخیرا اظهار کرد که گروه توسعه و گسترش پلوتوس ترقی نیکی داشته است . گفتنی است , پلوتوس به صورت مختص برای نگارش قراردادهای هوشمند بر بستر کانال بلاک چین کاربرد داراست .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    10 + 11 =