۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)

 ۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)

 

۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور ( Bancor )

پلتفرم ساخت توکن و صرافی غیرمتمرکز بنکور «Bancor» به دلیل نفوذ امنیتی از دسترس بیرون شد . طی این هجوم , تعداد متعددی واحد ارز دیجیتال به بها میلیون‌ها دلار به سرقت رفت .

مبتنی بر پست توییتری ورقه قانونی بنکور , بعد از فیس دادن یک شکافت امنیتی , این پلتفرم بوسیله مدیرانش به موقعیت آفلاین درآمده است . طبق این توییت , کیف پول هیچ یک از یوزرها در خطر نبوده است .

«برای کامل شدن پژوهش ها , پلتفرم را به موقعیت تعلیق درآوردیم و به زودی گزارشی منتشر خواهد شد . تلاش میکنیم تا در اسرع وقت مجدد پلتفرم را به موقعیت آنلاین درآوریم»

نیت هیندمن , مدیریت بخش ارتباطات بنکور در گفتگویی با کوین دسک اذعان داشت که طی این شکافت امنیتی حدود ۲٫۵ میلیون واحد بنکور ( BNT ) به قیمت ۱۰ میلیون دلار , حدود ۲۵ , ۰۰۰ واحد اتریوم به بها ۱۲٫۵ میلیون دلار و حدود ۲۳۰ میلیون توکن NPXS به قیمت یک میلیون دلار مورد بد گمانی قرار گرفت که مجموعه بنکور فقط توانست از سرقت توکن‌های BNT دوری نماید و سایر از دست رفته‌اند . بدین ترتیب در‌این هک چیزی نزدیک به ۱۳٫۵ میلیون دلار به سرقت رفته است .

ما توانستیم توکن‌های BNT را فریز و از سرقت آنان خودداری کنیم . در پروتکل بنکور قابلیت فریز کردن توکن‌های انحصاری کانال موجود هست ولی برای اتریوم ها و توکن‌های NPXS , کاری از ما ساخته کمبود .

 

 

 

 ۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور (Bancor)

۱۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در هک پلتفرم بنکور ( Bancor )

این واقعه تقریباً یک‌سال بعداز ICO بزرگ بنکور فیس داده است . این ICO , نزدیک به ۱۵۳ میلیون دلار جذب سرمایه به همراه داشت که در حین خودش مطرح ترین جذب سرمایه مورخ ارزهای دیجیتال بود . پلتفرم بنکور یک صرافی غیرمتمرکز است که علاوه بر سرویس ها صرافی , کسب و امور می توانند توکن‌های دیجیتالی خودشان را در آن بسازند .

هیندمن ادامه داد :

با این وجود ما اکنون برای ردیابی ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در درحال حاضر رای زنی با صرافی‌های ارز دیجیتال هستیم و کارایی خوا‌هیم کرد تا انتقاد کردن دارایی‌ها را برای سارقان سخت‌تر کنیم . ما اختلال را شناسایی و حل کرده‌ایم . همینطور توقع داریم تا ۲۴ ساعت آتی کانال بنکور مجدد آنلاین شود . اطلاع‌رسانی‌های واجب را در توییتر و شبکه تلگرامی بنکور قرار خوا‌هیم بخشید .

این خبر تاثیر نسبتا متعددی در بها توکن‌های بنکور ( BNT ) داشت . اکنون که در اکنون نگارش این خبر هستیم , هر واحد بنکور با حدود ۱۴ درصد کاهش روزمره , به بها ۲٫۴۱ دلار داد و ستد می‌گردد

 

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    11 − یازده =