ارز دیجیتال ملی

بنابر گزارش منابع قانونی , ارز دیجیتالی به شرح «رمزارز ملی پایه‌ ریال بر بستر زنجیره بلوک» پیشرفته و مهیا افتتاح آزمایشی است .

به گزارش خبرگزاری میزان , کمپانی سرویس ها انفورماتیک در جهت هدف های راهبردی خویش و همگام با سیاست‌های کلان بانک مرکزی ایران است, از سالیان قبلی مطالعات گسترده‌ای را درین حوزه آغاز نموده و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و فعال سازی آزمایشگاه‌های فنی , علاوه بر رصد مداوم فناوری , گونه‌های متعدد ارز دیجیتال را ایجاد و کاربری‌های آن را در مقیاس آزمایشی مورد ارزیابی و بررسی قرار داده است .

انگیزه از توسعه‌ی زیرساخت ارز دیجیتال ملی پایه‌ریال , قابلیت و امکان سنجی و نظارت قابلیت‌های این فناوری در تسهیل مبادلات اقتصادی , ارتقا شفافیت و توسعه‌ی سرویس ها مالی و پرداخت در نظام بانکی مرزو بوم است .

این زیرساخت قابلیت و امکان آن را داراست که ارز دیجیتال ملی را به پشتوانه‌ی پول ملی مملکت صادر نموده و در فاز نخستین در اختیار بانک‌های تجاری مرزو بوم قرار دهد تا از آن تحت عنوان توکن و ابزار پرداخت برای تبادلات , تسویه در بین بانکی و گسترش سرویس ها خویش سود گیرند .

بدین ترتیب , بانک‌ها قوی خواهند بود با تعریف انواع قرارداد‌های هوشمند در این بستر , به بسط و بهبود زیرساخت سرویس ها مالی و پرداخت خویش , اعم از سرویس ها مبتنی بر کیف پول و پرداخت‌های خرد , مبادرت کنند .

ورژن عملیاتی این زیرساخت بعداز طی دوران امتحان و کسب برخورد , در سه ماه آتی به طور یک اکوسیستم باز در اختیار بانک‌ها , شرکت‌های حوزه فناوری و فعالین نظام مبلغی و بانکی قرار می گیرد .

واضح است درین مسافت , بهره‌گیری از پیشنهاد‌ها و تجارب تمام فعالان و علاقه‌مندان این حوزه در ارتقای تراز کیفی آن به هنگام عملیاتی شدن دوچندان راهگشاخواهد بود . از این رو کمپانی سرویس های انفورماتیک از تمام فعالان دعوت میکند تا با بررسی و امتحان این زیرساخت در پیشرفت در عملکرد و توسعه و گسترش آن شرکت کردن کنند .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    7 + هشت =