بازار آنلاین توریسم دبی بر روی بلاک چین

 

 

بازار آنلاین توریسم دبی بر روی بلاک چین

دبی در درحال حاضر برنامه‌ریزی برای پیاد‌ه‌سازی یک پلتفرم گردشگری میان شرکتی ( B2B ) است که از فناوری بلاک چین استفاده می نماید . این پلتفرم جزو طرح این شیخ‌نشین موسوم به «۱۰ اکس» ( ۱۰x ) است که هدف از آن , پیشتاز کردن دبی دربین سایر شهرهای دنیاست .

این پلتفرم بر اساس بلاک چین یک کانال عرضه دیگر را طی ۲ سال آینده در اختیار هتل‌ها قرار میدهد تا از طریق این فناوری با سایر شرکت‌های مرتبط با بلاک چین همکاری کنند و در نهایت نیز اطلاعاتی آنی نظیر قیمت‌ و امکانات را در اختیار مشتریان قرار دهند .

 

اداره گردشگری دبی در توضیح این طرح می گوید :

«هدف از این برنامه , فراتر رفتن از دسترسی به مشتریانی از سرایر عالم است و می‌خواهد بازیگرانی جدید و استارتاپ‌های نوآور را نیز وارد این حوزه کند تا بتوانیم مشتریانی بیشتر را سریع‌تر به دست آورده و تاثیر بیشتری بر درآمد ناخالص ملی دبی بگذاریم . »

مبنی بر گزارش اعلام شده , این طرح که بازار بلاک چین گردشگری ( Tourism Blockchain Market ) نام دارااست به شرکت‌های کوچک نیز امکان نقش‌آفرینی در جذب توریست و افزایش اشتغال درین حوزه را می‌دهد .

هلال سعید الماری ( مدیر اداره گردشگری دبی ) میگوید پروژه «۱۰ اکس» فاز جدیدی از توسعه و گسترش خدمات دولتی را آماده می‌سازد .

طرح دبی برای استفاده از بلاک چین برای گردشگری در برنامه ۱۰ اکس

پروژه «۱۰ اکس» دبی از فناوری بلاک چین استقبال خیر به کار آورده است . مثلا , این شیخ‌نشین قصد دارد با فناوری مذکور , شناسنامه‌ای برای خودروها ( از ساخت تا اسقاط ) تهیه و تنظیم کند . این طرح که قرار است تا سال ۲۰۲۰ اجرایی شود , می‌تواند ضمن افزایش شفافیت , به کاهش احتمال کلاهبرداری و سوءاستفاده در بازار اتومبیل نیز کمک کند .

گفتنی است روسیه نیز در‌پی استعمال از فناوری بلاک چین برای رونق گردشگری خود است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    نوزده − پنج =