دلیل فیلتر شدن این پیام‌رسان در روسیه

 دلیل فیلتر شدن این پیام‌رسان در روسیه

 

بر پایه ی سندی که یک رسانه روسی به دست آورده , مقامات امنیتی این سرزمین پیام‌رسان تلگرام را خیر به خاطر در اختیار قرار ندادن کلید رمزگشایی پیام‌ها , بلکه به خاطر پیش‌فروش ارز دیجیتالش موسوم به «گرام» فیلتر کردند .

تلگرام بزرگ‌ترین عرضه نخستین سکه ( پیش‌فروش و تامین سرمایه برای راه اندازی ارز دیجیتال ) را در مورخ این پدیده مالی به انجام رساند . گزارش‌ها حکایت از جذب بیش تر از ۷/۱ میلیارد دلار سرمایه طی چندین ماه بوسیله تلگرام دارد . گفتنی است ایرانیان حق شرکت درین پیش‌فروش را نداشتند .

طی یک‌سری دیروز , دولت روسیه کارایی کرد دسترسی یوزرها روس به‌این پیام‌رسان را محدود نماید و برهان آن هم دوری تلگرام از در اختیار قرار دادن کلید مرزگشایی پیام‌های تعویض شده در‌این کانال بود . این مبادرت روسیه باعث تولید خلل در دسترسی بخش اعظمی از یوزرها به صدها سرویس آنلاین دیگر اعم از سایت‌های گوگل و آمازون شد .

 

 دلیل فیلتر شدن این پیام‌رسان در روسیه

 

درین در بین , آربی‌سی ( RBC ) که یک رسانه خبری روسی است سندی را منتشر کرد که یکی‌از مقامات امنیتی به همیاران خویش نگاشته بود . مبتنی بر این طومار , تلگرام به خاطر همت برای عرضه رمزارز توقیف شده‌است و نه مساله مرتبط با تروریسم و رمزگشایی پیام‌های محرمانه یوزرها .

درین طومار که به وسیله رومن آنتیپکین ( یکی مقامات خوب امنیتی روسیه ) درج شده , این سرزمین از این که پیش‌فروش گرامافون به یک نظام اقتصادی به طور کامل غیرقابل کنترل تبدیل شود بیم دارد . در‌این طومار آمده است : «گرام همانند بیت کوین یک پدیده جانبی و کم‌اهمیت نیست , بلکه به طور کامل معمولی , قابل اطمینان و غیرقابل در اختیار گرفتن است . این فرمان امنیت کشورمان را تهدید می کند . »

رسانه منتشرکننده این طومار صدق این طومار را تایید نموده است . گفتنی است رومن آنتیپکین معمولا از طرف واحد جاسوسی سازمان امنیت روسیه در کنفرانس‌های گوناگون حضور داشته است .

مبادرت روسیه برای جدا دسترسی یوزرها این میهن به تلگرام با برخورد بنیان‌گذار این پیام‌رسان روبرو شده‌است . پاول دورف در پیامی گفت که میلیون‌ها دلار در قالب بیت کوین به اشخاص و شرکت‌هایی که بدور زدن محدودیت روسیه مقابل تلگرام امداد می نمایند اعطا خواهد کرد .
بازسازی مجدد

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    11 − 10 =