ونزوئلا قرار نیست بدهی‌اش را با پترو بپردازد

 ونزوئلا قرار نیست بدهی‌اش را با پترو بپردازد

 

بدهی ونزوئلا به روسیه طی ۱۰ سال اخیر به بیشتراز ۳ میلیارد دلار رسیده است . با این حال این مرزو بوم آمریکای جنوبی قرار است بدهی خویش را در قالب ارز دیجیتال جدیدش یعنی پترو به روسیه بپردازد .

سازه به گزارش رویترز , کنستانتین ویشکوسکی ( مدیریت کارها بدهی‌های وزارت اقتصاد روسیه ) به خبرنگاران اذعان کرد که ونزوئلا هیچ پیشنهادی در رابطه پرداخت بدهی‌هایش در قالب ارز دیجیتال پترو به این مرزو بوم نداده است . این بیانات یک سری روز بعداز این صورت گرفت که خبر نامه آمریکایی تایم گزارش اعطا کرد ولادیمیر پوتین ( مدیریت جمهور روسیه ) موافقت کرده ونزوئلا برای به دور زدن تحریم‌های آمریکا , بدهی خویش را در قالب پترو بپردازد . این نشریه همینطور اظهار کرد که پوتین , شکل‌گیری پترو را نتیجه ها همیاری دو مرزو بوم می داند

 

 

 ونزوئلا قرار نیست بدهی‌اش را با پترو بپردازد

 

فورا بعد از این گفتگوها , آرتیوم کوژین ( نائب رئیس سازمان مطبوعات و اطلاع‌رسانی وزارت خارجه روسیه ) این داعیه که روسیه در بسط رمزارز پترو به ونزوئلا امداد نموده است را رد کرد .

رمزارز پترو با حمایت کننده نفت ونزوئلا عرضه شده‌است و اول ارز دیجیتال دارنده حمایت کننده ملموس به شمار می رود . بعد از مبادرت ونزوئلا به عرضه پترو , بعضا دیگر از کشورها هم به تفکر ارائه ارز دیجیتال خویش افتادند که برای مثال می‌توان به کامبوج اشاره نمود .

دولت ونزوئلا با پترو میتواند تحریم‌های بین‌المللی برعلیه خویش را بدور بزند و به همین منظور این مبادرت با عکس العمل شدید دونالد ترامپ روبرو شد . ترامپ در دستوری , هر جور داد و ستد شهروندان آمریکا با پترو را ممنوع نموده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    پنج × سه =