روسیه به سمت قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

روسیه به سمت قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال
به زودی طرح اقتصاد دیجیتال برای بررسی به کمیته مشورتی دولت روسیه تسلیم خواهد شد . دولت روسیه در مسیر تهیه ارزهای دیجیتال گام برداشته است .
چهارچوب کلی این دستورها به وسیله کمیته فعالیت رسمی روسیه ( CLW ) خواندن شده , و در شرایطی که که به تایید رسد به ضابطه دولتی این مرزو بوم طولانی تر خواهد شد . روسیه مقطع ها درگیر عمل در حوزه تنظیم ارزهای دیجیتال بوده و با یک مبادرت اخیر سعی بر به وقوع پیوستن ضابطه گذاری برای ارز دیجیتال داشته است .
امر رسمی مذکور هفته آتی جهت بررسی به کمیته CLW روسیه ارائه خواهد شد . بواسطه انجام این اقدامات , خط مش رسمی برای ارزهای دیجیتال هموار شده , و این مدل ارزها تحت عنوان پول های رسمی در حیث گرفته خواهند شد . ولی این تصمیم بر عهده وزارت کارها مالی , بانک مرکزی , و وزارت گسترش اقتصادی در روسیه خواهد بود .
ارزهای دیجیتال هنوز تحت عنوان یک روش پرداختی مورد قبول قرار نگرفته اند , ولی بواسطه این تکان چند راهبرد های رسمی برای امضاهای دیجیتال تنظیم خواهد شد . مبنی بر طرح رسمی مذکور , بها تایید و امضاء دیجیتال در قراردادهای هوشمند با امضا و رضایت کتبی برابر خواهد بود .
روسیه به سمت قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال
پاوِل کراسینینیکوف در جایگاه قیم کمیته CLW روسیه و عضو حذب سیاسی United Russia در مذاکره خویش با خبرنامه روسی Izvestia از انگیزه فرمان رسمی نامبرده گفته است :
ضابطه یاد شده در جهت کاهش ریسک به کار گیری از ارز دیجیتال برای انتقال میزان دارایی و درآمدهای جنایی , ورشکستگی به تقلب , یا این که حمایت از گروهک های تروریستی , و همینطور رسمی سازی این درآمد ها تهیه و تنظیم خواهد شد
پیش خیس در ماه مارس در مورد ارزهای دیجیتال و آی . سی . اوها لایحه ای به مجلس دومای روسیه ارائه شده بود . پیش نویس این لایحه به‌دنبال اعلام تصمیم سر کردگی جمهوری روسیه تهیه و تنظیم شده‌است .
طبق اعلام ولادمیر پوتین , روسیه تلاش دارااست تا پیش از استارت ماه ژوئن امسال برای حوزه ارز دیجیتال ضابطه گذاری نماید . تصمیم گیری مقامات روسی در زمینه ی ارزهای دیجیتال , کماکان در دست انجام است . تا قبل از این در مقاله «گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه , از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها» به لایحه رسمی «دارایی های مالی دیجیتال» , اشاره شده بود .
لایحه رسمی ماه مارس از خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی های دارای اعتبار استقبال کرده و ابزار ارز دیجیتال را تحت عنوان میزان دارایی های مالی دیجیتالی در لحاظ گرفته است که صرفا در بستر صرافی های مجاز داد و ستد می‌شوند . همینطور , طبق این لایحه کاربران صرافی های ارز دیجیتال ملزم به رعایت قوانین ضد پول شویی ومقررات مربوط به رویا رویی با تروریسم می باشند .
همانگونه که پیش خیس گفته شد کابینه وزرای روسیه در مسکو , در باب جوانب مختلف لایحه رسمی «دارایی های مالی دیجیتال» ابراز نگرانی کرده اند . از این رو دولت روسیه راجع به این لایحه , تغییراتی را سفارش نموده است . در ماه آوریل اصلاحات در قالب یک الحاقیه نو در لایحه مذکور درج شد . به موجب این اصلاحات همگی صرافی های ارز دیجیتال گرانبها تقریبی بالای ۹۶۰۰ دلار مکلف به فعالیت در حوزه مقررات خواهند بود .
ورود ضوابط مدنی به فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال , سبب ساز به ارتقا میزان اعتماد درین حوزه خواهد شد .
ایگور سودِتس در جایگاه رئیس برنامه «بلاک چین برای وکلا» در دانش گاه علم ها اقتصاد پلخانف طی مذاکره خویش با خبرنامه روسی Izvestia گفته است :
از یک سو , نباید زمان های مو جود در‌این میدان را از دست بدهیم و از سمت دیگر , تا وقتیکه یک چارچوب رسمی برای ارزهای دیجیتال تعریف نشود احتمال سوءاستفاده از آن در عمل های مجرمانه – آن نیز فارغ از هیچگونه مجازاتی – وجود خواهد داشت .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    4 × 5 =