fxf1com logo
excharge.ir

از بین بیش از 2000 مقاله فارکس و بورس جستجو کنید

fibo

روسیه پلتفرم اتریوم را جایگزین سوئیفت می‌کند

خبرگزاری رسمی روسیه خبر داد بانک مرکزی این میهن قصد دارااست از پلتفرم مسترچین ( Masterchain ) که مبنی بر بلاک چین اتریوم است برای پرداخت‌های بین کشورها عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا استعمال کند . بدین ترتیب این سامانه جدید جایگزین سوئیفت در زمینه پیام‌رسانی و انجام تراکنش‌های فرامرزی روسیه و چهار مرزو بوم دیگر خواهد بود .

پلتفرم مسترچین بوسیله اتحادیه فین تک ( که توسط بانک مرکزی روسیه تاسیس شده ) توسعه یافته است . این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ مورد آزمایش قرار گرفت و نسخه عملیاتی آن نیز در سال ۲۰۱۷ مهیا شد .

الگا شوروبوگاتوا ( Olga Skorobogatova ) که معاون بانک مرکزی روسیه است به خبرگزاری دولتی تاس روسیه خاطرنشان کرد : «در حال حاضر درباره ساخت یک فناوری‌ نو به عنوان زیرساختی فرامرزی برای انتقال پیام و نیز پرداخت‌ها فی مابین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفتمان می کنیم . این سامانه میتواند به ما قابلیت دهد از فناوری دفتر کل توزیع شده در محدوده کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا استفاده کنیم و اطلاعات مالی مربوط به تراکنش‌ها را به وسیله آن به انجام رسانیم . »

بر طبق اعلام این منزلت رسمی روس , این سامانه ابتدا در روسیه و سپس در سایر کشورهای عضو یعنی ارمنستان , بلاروس , قرقیزستان و قزاقستان به کار گرفته خواهد شد .

معاون بانک مرکزی روسیه همچنین مدتی پیش از احتمال شکل‌گیری یک ارز دیجیتال به عنوان پول واحد میان اعضای این اتحادیه گفته بود .

روسیه از جمله کشورهایی است که به شدت در ادامه فعال سازی ارز دیجیتال ملی خود است . گفتنی است ونزوئلا اولین کشور در جهان است که پول رسمی خود با نام پترو ( Petro ) را فعال‌سازی کرد . پترو بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال دارای پشتیبان نفت این مرزو بوم است

عزم روسیه برای به کارگیری از فناوری بلاک چین , به همت این کشور برای پیشی‌ تصاحب کردن درین حوزه مربوط میشود . ولادیمیر پوتین ( مدیریت جمهور روسیه ) در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۷ گفت بایستی این فناوری را جدی گرفت و روسیه باید در استعمال از آن در عالم پیشتاز شود .