حمله پلیس به ۲۲ خودپرداز بیت کوین در روسیه

حمله پلیس به ۲۲ خودپرداز بیت کوین در روسیه
نیروهای امنیتی روسیه به ۲۲ دستگاه خودپرداز بیت کوین که در یک سری مغازه و رستوران در ۹ شهر متعدد این مرزو بوم نصب بودند یورش کرده و آنها‌را توقیف کردند . این مبادرت به دنبال فرمان دفتر کار دادگستری و بانک مرکزی روسیه صورت گرفت . گفتنی است هنوز هیچ مقرراتی در موضوع به کارگیری از دستگاه خودپرداز بیت کوین در‌این مملکت بنا کردن نشده است .
تمامی این دستگاه‌ها بوسیله کمپانی روسی بی‌بی‌اف‌پرو ( Bbfpro ) نصب و فعال‌سازی شده بود . این موسسه شبکه‌ای از خودپردازهای بیت کوین را در روسیه مدیر میکند و در قضیه ارایه راه‌حل‌های بر اساس رمزارز و هم بلاک چین فعالیت می کند . نصب هر دستگاه به وسیله این مجموعه ۱۵۵ هزار روبل ( نسبتاً هم اندازه ۲۳۰۰ دلار ) هزینه داراست . این مجموعه همینطور یک درصد از پول در گردش انجام یافته را تحت عنوان حق‌الزحمه سرویس ها پشتیبانی خویش اخذ میکند
حمله پلیس به ۲۲ خودپرداز بیت کوین در روسیه.
ارتم دروارد ( Artem Bedarev ) که رئیس این مجموعه به رسانه‌های روسی خاطرنشان کرد شرکتش هیچ گونه درخواست و هشداری از مقامات این مملکت اخذ نکرده بود . وی اظهار داشت , به طور شفاهی به وی بیان شده که انگیزه از توقیف این دستگاه‌ها , بررسی پروسه سعی آن ها بوده و دستگاه‌های توقیف شده تا ۶ ماه بازگردانده نمی شود .
از سمت دیگر , مسئولان قضایی روسیه نیز اعلام کردند که یکسری اقدامات نظام‌مند برای شناسایی فعالیت‌های غیررسمی در بازارهای مالی به انجام می رسانند که‌این مبادرت هم اعم از آن ها بوده است .
دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین یکی از شیوه‌های دوست داستنی خرید و فروش بیت کوین در سراسر عالم به شمار می رود . بعضا مکان‌های همگانی در سراسر عالم هم به سوی نصب چنین دستگاه‌هایی گرایش یافته‌اند . برای مثال , چند روز قبل بود که اعلام شد نخستین خودپرداز بیت کوین در فرودگاه اسخیپول آمستردام مورد بهره برداری قرار گرفت .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    هجده − یازده =