روس‌ها یک ساعت دست از ماینینگ می‌کشند!

روس‌ها یک ساعت دست از ماینینگ می‌کشند!
ساعت زمین ( Earth Hour )  عنوان جنبشی است که به وسیله صندوق جهانی طبیعت ( WWF ) پباده سازی شده و در آن , هر سال به زمان یک ساعت , وسایل برقی را از خاموش مینمایند . انگیزه از این عمل جلب اعتنا جهانیان به مصرف انرژی است . سال جاری , ماینرهای روس قصد دارا‌هستند درین جنبش سهم دار شده و جنبشی به اسم «ساعت رمزی» ( Crypto Hour ) را راه‌ بیاندازند . درین یک ساعت , همگی فعالیت‌های استخراج رمزارزها متوقف میگردد .
انگیزه از این جنبش , یاد آوری ضرورت گسترش فناوری‌های دوستدار محیط‌زیست به فعالان دنیای ارزهای دیجیتال است . ماینرهای روس از کلیه ماینرها در سراسر دنیا خواسته‌اند امکانات ماینینگ خویش را از ساعت ۲۰ : ۳۰ تا ۲۱ : ۳۰ ( به وقت محلی ) روز ۲۴ مارس خاموش نمایند .
روس‌ها یک ساعت دست از ماینینگ می‌کشند!
این کمپین توسط پیتر دوریانکین ( Peter Dvoryankin )  طراحی شده‌است . وی بنیانگذار کانال بین‌المللی سرمایه‌گذاران با اسم کریپتولایف ( CryptoLife ) و هم متخصص پارلمان روسیه در موضوع توسعه و گسترش فین‌تک است . وی اعلام کرده هدفش از پباده سازی این کمپین , ساخت «ماینینگ زیست‌محیطی» است , به گونه ای که مکان‌هایی که کمترین خطر را برای محیط زیست دارا‌هستند ( مثل قربت منابع انرژی تجدیدپذیر و یا این که دمای مطلوب ) به ماینینگ اختصاص یابد .
وی خاطر نشان نمود این کمپین همینطور از ساخت سیستم‌هایی برای به کار گیری از گرمای ایجاد شده به وسیله امکانات ماینینگ و هم بسط فناوری‌های دفتر کل توزیع شده که نیازمند انرژی کمتری باشد استقبال میکند .
وی بدین نکته هم اشاره نمود که کانال بیت کوین بیش تر از ۵۰ تراوات ساعت انرژی در هر سال استعمال می‌نماید . با در لحاظ رفتن نرخ کنونی , میزان مصرف انرژي به وسیله این کانال تا سال ۲۰۲۰ از مصرف جهانی هم بیشتر خواهد شد .
گزارش خبرنامه دیجی‌کونومیست در سال قبلی نشان می‌داد مصرف برق کانال بیت کوین بیشتر از مصرف مرزو بوم ایرلند است .
تا به امروز طرق متنوعی برای به کارگیری از گرمای ناشی از استخراج رمزارزها توصیه شده‌است . یک استارتاپ در جمهوری چک از این گرما برای رویش گوجه خارجی به کار گیری نموده است . همینطور یک کارآفرین کانادایی نیز از این گرمای حاصله برای گلخانه و استخر رشد ماهی خویش بهره‌ گرفته است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    15 + 5 =