جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

مجسمه بنیانگذار بیت کوین , جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

اوکراینی‌ها قصد داراست مجسمه‌ای از ساتوشی ناکاموتو ( آفریننده بیت کوین ) را در کیف ( پایتخت این سرزمین ) نصب نمایند . این مجسمه به احتمال مضاعف در بلوار شوچنگو و مکانی که تا سال ۲۰۱۴ و آغاز انقلاب مردمان اوکراین , مجسمه لنین ( بابا انقلاب کمونیستی و بنیانگذار شوروی ) قرار داشت نصب خواهد شد .

این توصیه نخستین دفعه بوسیله گروهی که با نام «جمهوری ساتوشی ناکاموتو» ( Satoshi Nakamoto Republic ) شناخته میگردند توصیه شد . این مجموعه در صدر قصد داشت مجسمه‌ای مجازی را پباده سازی نماید که با به کارگیری از اپلیکیشن‌های حقیقت افزوده توریسم و در مواردی که یوزرها دوربین تلفن همراه را در سوی محل کهن مجسمه لنین می‌گرفتند بر روی کاغذ نمایشگر قابل مشاهده باشد .

بعد از مدتی , این تیم طوماری را برای مدیرا شهری کیف تهیه و تنظیم کردند و بعد یک کمپین تامین مالی برای آن خط مش انداختند . در‌حالتی که که مقامات شهری کیف با مکان متبوع موافقت نکنند , مکان دیگری برای نصب این مجسمه درنظر گرفته خواهد شد .

 

جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

نگاهی به آتی

اندری موروز یکی بنیانگذاران حرکت جمهوری ساتوشی ناکاموتو است . وی می‌گوید بیت کوین نماد آتی است , هم اکنون آنکه لنین تنها سمبلی از قبل به شمار می رود . او در مصاحبه‌ای با رادیو اروپای آزاد گفت : «نماد یادبود لنین تنها سمبلی از قرن‌های پیشین است که درهرمورد پیشین به شمار می رود و احساسی ضد هم را برای مردمان به همراه دارااست . ما ساتوشی و تمرکززدایی در جامعه نوید عصری نو و فرصت‌های تازه را به همراه دارااست . »

تیم جمهوری ساتوشی ناکاموتو قصد دارااست علاوه بر نصب مجسمه خالق بیت کوین , قصد داراست جزیره‌ای را هم خریده و شهری با اسم ساتوشی ناکاموتو ساخت نماید . این مجموعه همینطور قصد فعال‌سازی «جمهوری مجازی غیرمتمرکز بلاک چینی» را هم دارااست .

هر شهری می تواند خویش را نامزد میزبانی مجسمه ناکاموتو سازد . شهری که بتواند بیشترین میزان پول را جمع‌آوری نماید غالب خواهد بود . شهرهایی مانند پکن , دبی , نیویورک و توکیو اعم از شهرهایی میباشند که در‌این رقابت کمپانی کرده‌اند . گفتنی است بزرگ‌ترین مجسمه ناکاموتو در شهر ساتوشی ناکاموتو نصب خواهد شد .

با اعتنا به نام‌و‌نشان ناشناس ساتوشی ناکاموتو هنوز معین نیست این مجسمه به چه شکلی خواهد بود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    چهارده + 7 =