ارسال مبتنی بر بلاک چین سفارشات با ناوگان خودران والمارت

والمارت به تازگی درخواست ثبت اختراع طرحی را داده که توسط آن , خودروها و کامیون‌های خودکار ارسال مال می‌توانند از طریق بلاک چین با یکدیگر ارتباط داشته باشند . این سامانه می تواند به افزایش قابل توجه بهره‌وری در ارسال سفارشات مشتریان بیانجامد .

این درخواست در اکتبر ۲۰۱۷ در اداره ابتکار و نشان تجاری ایالات متحده ثبت شد و تعدادی روز پیش جزییاتی از آن در اختیار عموم قرار گرفت . این درخواست بیشتر به تشریح ابزارهای فناورانه برای ساخت یک حوزه‌ ویژه امن در خانه مشتری می‌پردازد . براین اساس , مشتری می تواند بسته‌های پیشنهاد خود را از طریق ناوگان خودران زمینی ( AVGs ) دریافت کند .

البته جزئییات خاصی از این فناوری در درخواست مذکور ثبت نشده است . با این وجود فناوری بلاک چین میتواند بخشی از راه حل «دسترسی بر اساس احراز نام و نشان و رمزگذاری» باشد . به این ترتیب , ناوگان خودران می‌تواند بدین نواحی با دسترسی محدود در خانه مشتریان دسترسی یابد . همچنین شبکه توزیع شده میتواند به عنوان راهی برای رهگیری و احراز هویت تولید ها نیز باشد .

والمارت میگوید این سامانه پیشنهادی می‌تواند با افزایش سهولت دسترسی کاربران به سفارشات , وفاداری مشتریان را بیشتر کند . این سامانه همچنین به کاهش هزینه‌ّها نیز می‌انجامد که دلیل آنماهیت خودکار این سامانه است .

والمارت بزرگ‌ترین دکان زنجیره‌ای خرده‌فروشی دنیاست . این شرکت تاکنون گام‌هایی جدی برای بهره‌گیری از فناوری بلاک چین به انجام رسانده است . به عنوان مثال , این موسسه قصد داراست از بلاک چین برای فعال‌سازی سامانه فروش مجدد توسط مشتریان استفاده کند . والمارت تا قبل از این نیز برنامه‌ای برای به کارگیری از فناوری بلاک چین به منظور رهگیری محصولات غذایی را آغاز کرده بود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    چهارده + نوزده =