۷ کلاهبردار چند میلیون دلاری بیت کوین دستگیر شدند!

 

۷ کلاهبردار چندین میلیون دلاری بیت کوین بازداشت شدند!

هفت کلاهبرداری که اقدام به سرقت حدود ۲ میلیون دلار بیت کوین کرده بودند , دستگیر شدند .

بنابر گزارش پلیس متروپل ژاپن ; روز گذشته ۷ نفر که حدودا در میان ۲۰ الی ۲۹ سال سن داشتند به جرم کلاهبرداری از مدیران یک شرکت دستگیر شدند . این هفت نفر با فریب مدیریت یک شرکت برنده به سرقت ۱۹۰میلیون ین ( متساوی حدود ۲ میلیون دلار ) بیت کوین شده بودند .

بنابر گفته یکی‌از افسران ارشد پلیس متروپل در ژاپن , این کلاهبرداری در ماه جولای سال گذشته میلادی اتفاق افتاده است . بر پایه ی گزارش های موجود , کنتا آزوما از کیتا – کوبه به همراه ۶ نفر دیگر به رئیس تقریبا ۴۰ ساله یک شرکت , داد و ستد ی بیت کوین ارزشمند بالاتر از صرافی را توصیه کرده بود . این باند هفت نفره به آن شرکت پیشنهاد خرید بیت کوین‌ها گرانبها آن زمان ۱ , ۷۷۸ , ۴۰۰ میلیون دلار را به ارزش ۱ , ۸۷۲ , ۰۰۰ میلیون دلار را ارائه کرده بودند .

پس از آنکه بیت کوین ها به یک حساب معین ارسال شد , متهمان ذیل عهدوپیمان خود زدند , و از پرداخت مبلغ توافقی به فرد مورد نظر رمز باز زدند . آن ها به دروغ به او گفتند که بیت کوین ها به حساب آنها نرسیده است!

به گفته پلیس , هر هفت نفر این اتهامات را انکار کرده اند .

!

 

بر مبنا گزارشی که از پلیس منتشر شد , کنتا آزومای بیست و چهار ساله و سایر مضنونین با نماینده مدیر آن شرکت در لابی یک هتل در توکیو ملاقات داشته اند و به او یک چمدان مملو‌از بسته‌های ۱۰۰۰۰ ینی نشان دادند و گفتند در آن چمدان حدود ۲ میلیون دلار پول می‌باشد .

آن‌گاه مدیر شرکت مذکور با تایید نماینده خود , به حساب خرید و فروش گرها بیت کوین های توافق شده را ارسال مینماید . پلیس از حرف های او نقل قسم کرده است :

من با انجام این داد و ستد موافقت کردم , زیرا نمی خواستم مبلغی را به عنوان حق کمیسیون ( به صرافی ) پرداخت کنم .

به اعتقاد پلیس , بیشتر اسکناس هایی که متهمان در یک چمدان همراه خود به لابی هتل مذکور برده بودند , تقلبی بوده است .

آدرس کیف پولی که مضنونین برای انجام این عمل در نظر گرفته بودند , متعلق به یک فروشنده ارزهای دیجیتال در یوکوهاما بود . به گفته پلیس , بیت کوین های ارسال شده پس از انجام انتقال به پول انتقاد تبدیل شده بودند .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    17 − دوازده =