ورود بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی نروژ به بازار ارزهای دیجیتال

 

مدیرعامل شرکت هواپیمایی نروجین ایر شاتل ( Norwegian Air Shuttle ) اعلام کرد شرکت جدیدی را در حوزه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال راه اندازی کرده است . این شرکت «نروجین بلاک اکسچنج» ( Norwegian Block Exchange ) یا به اختصار «ان‌بی‌اکس» نام داشته و عمل خود را از آوریل ۲۰۱۸ آغاز کرده است . بیورن کیوس ( Bjørn Kjos ) که مدیرعامل هواپیمایی نروجین ایر شاتل می گوید این مجموعه تازه به بررسی فرصت‌های بالقوه جان دار در فناوری بلاک چین و بهره‌گیری از آن‌ها خواهد پرداخت .

این موسسه در بدور اولیه جذب سرمایه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار دست یافت . با وجود اینکه که‌این مبلغ توسط یک صندوق سرمایه‌گذاری بیرونی اختصاص یافته , داماد آقای کیوس رئیس این شرکت نوآور را بر عهده دارد . ان‌بی‌اکس قرار است تا پایان همین سال میلادی به عنوان صرافی ارزهای دیجیتال نیز فعالیت داشته باشد . این شرکت همچنین به تاءمل ساخت امکان استعمال از ارزهای دیجیتال در شرکت هواپیمایی نروجین ایر شاتل نیز افتاده است .

مدیرعامل ان‌بی‌اکس می گوید : «ما پیرو چیزهایی هستیم که مقیاس‌پذیری‌شان معمولی است . در میان موارد مختلفی که وجود دارد , به کارگیری از ارزهای دیجیتال به عنوان یک مورد پرداخت در خطوط هوایی برایمان دیدنی است . کاملا معین است که نیاز به بازاری بدون شوخی وجود دارد که در آن بتوان ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کرد . »

نروجین ایر شاتل بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در اسکاندیناوی و سو‌مین شرکت هواپیمایی با هزینه ناچیز برای مشتریان در اروپاست . این موسسه همچنین منزلت نهم را فی مابین شرکت‌های هواپیمایی کم‌هزینه در دنیا را به خود اختصاص داده است . در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰ میلوین مسافر با پروازهای این شرکت جابه‌جا شدند . نروجین ایر شاتل در اروپا , شمال آفریقا و خاورمیانه فعالیت دارد و در ۵۰۰ مسیر به ۱۵۰ مقصد در ۳۵ مرزوبوم فعالیت دارد .

 

مدیرعامل ان‌بی‌اکس میگوید : «یکی از مهمترین موارد برای ما , ساخت یک اکوسیستم از راه‌حل‌هایی است که طراحی میکنیم . در‌این فی مابین , اکوسیستم جان دار در تیم نروجین برایمان اهمیت ویژه‌ای دارااست , اما در ادامه اکوسیستم صنایع هوایی نیز هستیم . »

گفتنی است نروژ همواره رویکردی نرم را در قبال ارزهای دیجیتال داشته است . حتی بانک مرکزی این سرزمین نیز به فکر عرضه ارز دیجیتال ملی افتاده است . مدیرعامل شرکت هواپیمایی نروجین ایر شاتل ( Norwegian Air Shuttle ) گفت شرکت جدیدی را در حوزه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعال سازی کرده است . این شرکت «نروجین بلاک اکسچنج» ( Norwegian Block Exchange ) یا به اختصار «ان‌بی‌اکس» نام داشته و عمل خود را از آوریل ۲۰۱۸ آغاز کرده است . بیورن کیوس ( Bjørn Kjos ) که مدیرعامل هواپیمایی نروجین ایر شاتل میگوید این شرکت جدید به بررسی فرصت‌های بالقوه جان دار در فناوری بلاک چین و بهره‌گیری از آنان خواهد پرداخت .

این مجموعه در دور اول جذب سرمایه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار دست یافت . با وجود اینکه که‌این مبلغ به وسیله یک صندوق سرمایه‌گذاری بیرونی اختصاص یافته , داماد آقای کیوس مدیریت این مجموعه نوآور را بر عهده داراست . ان‌بی‌اکس قرار است تا پایان سال جاری میلادی به عنوان صرافی ارزهای دیجیتال نیز کار داشته باشد . این شرکت همچنین به تاءمل ایجاد قابلیت و امکان به کار گیری از ارزهای دیجیتال در شرکت هواپیمایی نروجین ایر شاتل نیز افتاده است .

مدیرعامل ان‌بی‌اکس میگوید : «ما به دنبال چیزهایی هستیم که مقیاس‌پذیری‌شان معمولی است . فی مابین موردها مختلفی که موجود هست , استعمال از ارزهای دیجیتال به عنوان یک مورد پرداخت در خطوط هوایی برایمان دیدنی است . کاملا مشخص است که نیاز به بازاری جدی وجود دارد که در آن بتوان ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کرد . »

نروجین ایر شاتل بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در اسکاندیناوی و سو‌مین شرکت هواپیمایی با هزینه کم برای مشتریان در اروپاست . این شرکت همچنین مقام نهم را دربین شرکت‌های هواپیمایی کم‌هزینه در دنیا را به خود اختصاص داده است . در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰ میلوین مسافر با پروازهای این شرکت جابه‌جا شدند . نروجین ایر شاتل در اروپا , شمال آفریقا و خاورمیانه فعالیت دارد و در ۵۰۰ مسیر به ۱۵۰ مقصد در ۳۵ مرز و بوم فعالیت دارد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    نوزده − 13 =